Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Gminny Dzień Sołtysa w Lubowidzu - nagrody i podziękowania

2018-03-16 08:40:11 (ost. akt: 2018-03-16 08:49:57)

Podziel się:

W ubiegły poniedziałek w gminie Lubowidz odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa. Liderzy lokalnej społeczności otrzymali dyplomy i upominki

11 marca w całej Polsce obchodzono Dzień Sołtysa.
Gminne uroczystości w Lubowidzu odbyły się w poniedziałek 12 marca.
W tym roku dobiega końca zarówno kadencja samorządowa, jak i sołecka. Dlatego władze gminy postanowiły zorganizować uroczystość, na której podsumowano prawie 4 lata pracy na rzecz mieszkańców, czyli sołectw.
– Oprócz tego, że chciałem podziękować wam za współpracę i życzyć wszystkiego dobrego, to chciałem też podsumować, to co nam się udało zrobić przez te lata- zwrócił się do sołtysów wójt Krzysztof Ziółkowski.
Wójt przedstawił w skrócie, jakie zadania zrealizowano w poszczególnych sołectwach. Dziękował sołtysom za dobrą współpracę oraz organizowanie życia towarzyskiego w miejscowościach. Za przykład podał Dzień Kobiet, który w gminie w Lubowidz obchodziło kilka miejscowości organizując w świetlicach lokalne imprezy.
– To też jest nasza rola, może nie jest ściśle zapisana bezpośrednio, w którymś z artykułów uchwały, ale to wy organizujecie życie wspólnot- powiedział Ziółkowski. Sołtysi otrzymali za swoją pracę pamiątkowe dyplomy oraz przypinki z herbem Lubowidza.
Gościem specjalnym obchodów był Piotr Pręgowski, który podczas swojego występu rozbawił sołtysów do łez.


Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB