Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

2018-03-23 08:46:59 (ost. akt: 2018-03-23 08:48:49)
Wszyscy wykonawcy pozytywnie zaskoczyli jurorów

Wszyscy wykonawcy pozytywnie zaskoczyli jurorów

Podziel się:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie w ubiegły piątek gościł liczne grono uzdolnionej muzycznie młodzieży. Uczniowie szkół z terenu powiatu żuromińskiego rywalizowali w powiatowym przeglądzie szkolnych zespołów.

„Grajek” to uroczystość, która od lat wpisana jest na stałe w kalendarz wydarzeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie. W tym roku przegląd szkolnych zespołów muzycznych odbył się po raz szesnasty.
Na scenie ZSP wystąpili zarówno wokaliści, jak i całe zespoły: ,,PSL” z Żuromińskiego Centrum Kultury, ,,TwoBloomingVoices ” z Zespołu Szkół w Lutocinie, ,,Głosy LO” i Sara Zaniewska z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, Maria Matysiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej, Daria Ejnik z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku. Gospodarzy reprezentowali: ,,Tacy a nie inni”, Kamil Pesta i Przemek Szeluga występujący pod pseudonimem muzycznym - ,,Panda” . Hasło przewodnie tegorocznego przeglądu brzmiało: „Prawdziwie wolni, bo wolni od uzależnień”. Młodzież zaprezentowała się w dwóch utworach. Repertuar grany przez artystów był bardzo różnorodny – od rapu, przez nastrojowe ballady, po autorską twórczość w stylu disco polo.
Jury w składzie: Paula Borkowska, Jarosław Dąbrowski i Jacek Lorkowski nie miało łatwego wyboru. Każdy z uczestników „Grajek 2018” otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Dodatkowo postanowiona przyznać wyróżnienia w trzech kategoriach: ,,Rockujący muzyk” ,,Rockujący głos” i ,,Rockujący zespół”.
Każdego roku dowiadujemy się, jak zdolna jest młodzież z powiatu żuromińskiego. Podczas każdego Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Muzycznych „Grajek” wyłaniane są kolejne perełki, których talent nie powinien się marnować. Gratulujemy wszystkim uczestnikom VI Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Muzycznych „Grajek2018” oraz życzymy dalszych sukcesów.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB