Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

TRAGICZNA DROGA W CHAMSKU

2018-03-23 09:02:31 (ost. akt: 2018-03-23 09:06:14)
Tak wygląda droga asfaltowa w Chamsku

Tak wygląda droga asfaltowa w Chamsku

Podziel się:

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Chamsku są zbulwersowani stanem drogi asfaltowej prowadzącej do ich posesji. O zniszczenie nawierzchni oskarżają radnego powiatowego Tomasza Karolewskiego.

Kilka dni z dodatnią temperaturą wystarczyło na dosłowne rozsypanie się wielu asfaltowych dróg na terenie powiatu żuromińskiego. Tylko Starostwo Powiatowe postanowiło przeznaczyć na remonty cząstkowe 900 tysięcy złotych.
Władze Żuromina na łatanie dziur przeznaczyły 450 tysięcy złotych, to ponad dwukrotnie więcej niż w 2017 roku. Na pierwszy rzut oka kwoty wydają się wysokie. Realnie rzecz biorąc może się okazać, że to i tak za mało. Samorządowcy zgodnie przyznają, że nie pamiętają jeszcze tak koszmarnego pod względem degradacji dróg początku roku. Nałożyło się na to wiele czynników. Po pierwsze duża ilość opadów, po drugie coraz cięższy sprzęt jeżdżący po drogach. W związku z tym wiele gorzkich słów usłyszał od mieszkańców ulicy Ogrodowej w Chamsku Tomasz Karolewski.
W ubiegły czwartek mieszkańcy zagrodzili drogę ciężarówce wiozącej paszę do chlewni należącej do rodziny Karolewskich. Krótko mówiąc, droga wygląda fatalnie. Miejscami ciężko dostrzec asfalt.
- Od kiedy wybudowałeś te chlewnie, ta droga tak wygląda, jeżdżą tu co chwila twoje ciągniki i ciężarówki- grzmiała jedna z kobiet. Tomasz Karolewski nie ukrywał, że przyczynił się do zniszczenia szosy. Tłumaczył, że chce ją naprawić. Sposób w jaki to czynił, nie spodobał się mieszkańcom Ogrodowej. Na drogę nawieziono gruz z gliną. - Jak to wygląda? Jak tędy przejechać? - pytała jedna z kobiet.
Mieszkańcy zgłosili sprawę m.in. do burmistrz Anety Goliat. Do sprawy wrócimy za tydzień.

Kacper Czerwiński

Komentarze (57) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lolesław #2479550 | 46.113.*.* 6 kwi 2018 21:21

  Co z drogą lubowidz - osówka dziury zasypane jakims gownem i co ? aby do konca kadencji ??? po cichaczu ???? Ile kopalnie dołożą do nowej nawierzchni ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Obserwator #2476547 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 18:07

  Aby wyścig nie patrzy na ludzi że im przeszkadza jego smród !!!.To jest już chory człowiek

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Miami #2476442 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 12:40

   Tao wszystko prawda,ludzie jednak są jak owce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ? #2476374 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 10:14

    Brak człowieka,który rozwiązałby problemy płacowe w Żurominie, wystarczy dwa dni nie przyjść do pracy,wszyscy,cały powiat.Przestaną wtedy byznesmeni liczyć zyski w tysiącach złotych dziennie a policzą w złotówkach,temat krótki,podnosicie płace albo róbcie sami.był taki jeden,,co chciał wymusić obnizki cen na jednej stacji paliw,źle wybrał bo byznesmeni tam tankują,ale organizacyjnie był dobry.Jakby wszyscy nie przyszli do pracy(nie liczę budżetówki) to można powiedzieć,że poziom by się wyrównał i jeden nie zarabiałby 50 tysięcy złotych dziennie a drugi u niego pracujący na czarno 1500 na łapę na miesiąc.Trzeba to sprawnie zorganizować,przestaną nawarami jeździć a i niektórzy za helikopterami się już rozglądają.A chlewniarze powinni wykazać się odpowiednią ilością ziemi na wlewaną gnojowicę, tego powinna wymagać gmina i ARiMR. Na hektar podobno można 40m3 na rok wylać,popatrzcie na Swojęcinie,ziemia nie chce pobierać bo jest grubo, na Chromakowie widziałem jak zlana była działka,tam wylano ze 240m3,a na Kozielsku znowu jedzie z kurnikami nasz poseł.obornik też trzeba wyrzucić ale poseł kupił z Agencji kilka tysięcy ha za parę złotych.Dlaczego nikt go jeszcze nie sprawdza,podobno były jakieś przekręty ale cóż,kruk krukowi oka nie wykole.Wieść niesie,że jak Ukraina wejdzie do UE to nasze chlewnie będą puste,firma Prima i inne przeniosą się na wschód,to będzie jak amen w pacierzu i oby jak najszybciej.Działajmy,działajmy, to dla naszego dobra.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Ala #2476052 | 94.254.*.* 1 kwi 2018 15:18

     Jeszcze w wyborach na nich jak małpy glosujemy my mieszkańcy Chamska. A oni się z nas śmieją w żywe oczy.

     Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (57)