środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

CZY MICHALSKA POZWIE GOLIAT?

2018-03-27 08:06:05 (ost. akt: 2018-03-27 08:21:42)

Podziel się:

Prokuratura Rejonowa w Mławie umorzyła dochodzenie w sprawie zniesławienia Przewodniczącej Rady Miejskiej. Barbara Michalska może dochodzić swoich praw w sądzie na drodze oskarżenia prywatnego. Śledczy wskazali Anetę Goliat.

W grudniu 2017 roku na stronie internetowej „Kuriera Żuromińskiego” został opublikowany wywiad z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Żurominie Barbarą Michalską. Przewodnicząca komentowała m.in. szorstkie relacje na linii burmistrz-Rada Miejska. Pod wywiadem pojawiło się wiele komentarzy.
Niektóre wypowiedzi pozostawiały wiele do życzenia (zostały usunięte) ich treści nie wypada cytować. Barbara Michalska zgłosiła sprawę organom ścigania. Mławska prokuratura prowadziła dochodzenie w sprawie zniesławienia przewodniczącej, tj. art. 212 kk § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
W toku śledztwa nie udało się wykryć sprawców zamieszczających niecenzuralne komentarze. Jeden z łagodniejszych to: „Zgadzam sie z toba w 100%. To najgorszy czerwony zlodziej swiata” [pisownia oryginalna]. Śledczym udało się natomiast ustalić autora jednego z łagodniejszych wpisów zamieszczonym na forum internetowym „Kuriera Żuromińskiego” zgłoszonego organom ścigania. W postanowieniu Prokuratury Rejonowej w Mławie z dnia 21 lutego 2018 roku czytamy, że jest nim Aneta Goliat logująca się jako „Sorka”. Dochodzenie zostało jednak umorzone.
Czyn ścigany jest z oskarżenia prywatnego. Piłka jest teraz po stronie Barbary Michalskiej. To ona zdecyduje, czy sprawa będzie miała dalszy ciąg. Aneta Goliat całą sprawę uważa za nieporozumienie i wydała w tej sprawie oświadczenie na swoim oficjalnym profilu na FB, które publikujemy poniżej.
Wracając do „Sorki”, którą hipotetycznie może być każdy, kto posiadał dostęp do sieci internetowej Anety Goliat, zapewne zostanie to wyjaśnione jeśli Barbara Michalska postanowi wnieść sprawę do sądu, ad rem „Sorka” napisała: „Mam odpowiednie wykształcenie, wkład własny { finansowy } i lokal odpowiedni do prowadzenia przedszkola. Niestety - jak powiadają moje koleżanki nie mam szczęścia do takich interesów i jest już "pozamiatane" Do szczęścia może zabrakło mi takiej MAMY- Radnej ? bo jej dzieciom się udało.” [pisownia oryginalna]. Faktem jest, że córka Barbary Michalskiej prowadzi w Żurominie przedszkole integracyjne, które nie tak dawno było szczegółowo kontrolowane przez Urząd Gminy i Miasta. Burmistrz Aneta Goliat złożyła wówczas zawiadomienie do prokuratury podejrzewając placówkę o niewłaściwe rozdysponowanie dotacji. Sprawa została umorzona, jednak burmistrz wniosła zażalenie, które nie zostało jeszcze rozpatrzone. Na marginesie, 26 marca ma zapaść wyrok w sprawie trzech osób, których Aneta Goliat ściga z oskarżenia prywatnego o zamieszczenie nieprzychylnych wpisów na jej temat, także na naszym forum.
Barbara Michalska jeszcze nie podjęła decyzji, czy wniesie sprawę do sądu.
Kacper Czerwiński

Barbara Michalska

W grudniu 2017r. powiedziałam w końcu STOP hejtowi wylanemu na moją osobę na forum internetowym „Kuriera Żuromińskiego”. Poczułam, że muszę bronić swojego dobrego imienia przed komentarzami, które oczerniają mnie i moich najbliższych poprzez szerzenie kłamstw i propagandy.
Jestem osobą publiczną, jestem skazana na krytykę, ale pokornie przyjmę tą rzetelną, konstruktywną i wyrażoną twarzą w twarz. Nie tą anonimową, tchórzliwą, bez imienia, nazwiska, twarzy, nacechowaną złośliwością, pogardą, celowym działaniem by skierować myślenie odbiorców na "dane tory". Ta kadencja dużo mnie nauczyła, postanowiłam skorzystać z tej wiedzy.
Niestety, nie byłam w stanie sama, po pseudonimach, ustalić osób, które zamieściły zniesławiające wpisy dlatego zwróciłam się z tym do Prokuratury. Prokuratura w toku śledztwa ustaliła dane osoby, która takiego wpisu dokonała. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona gdy zobaczyłam personalia. Osoba tworząca wpis w dniu 8 grudnia 2017r. pod pseudonimem Sorka jest osobą publiczną, wybraną w wyborach, z którą współpracuję na polu samorządowym i która sama wytoczyła proces kilku naszym mieszkańcom o ... właśnie zniesławienie... Nie będę oceniać występującego zjawiska podwójnej moralności. Zostawię to wyborcom. Natomiast, jak wskazuje Prokuratura mam prawo dochodzić swoich praw na drodze cywilnej.

Aneta Goliat

15 marca br. od dziennikarki Tygodnika Ciechanowskiego powzięłam informację, że przewodnicząca Rady Miejskiej w Żurominie wystąpiła do organów ścigania w sprawie zniesławienia jej na forum internetowym. Prokurator umorzył dochodzenie z urzędu.
Z informacji medialnych, bo treści postanowienia nie posiadam, wynika, że nie udało się ustalić właścicieli komputerów, na których dokonywano wpisów. Zastanawiające jest to, że jedynym właścicielem, którego ustalono jest IP komputera Anety Goliat.
Oświadczam, że nie jestem autorem żadnych obraźliwych wpisów w stosunku do kogokolwiek. Jeśli przewodnicząca czuje się zniesławiona powinna dochodzić swoich praw w sądzie. Zachęcam do walki o dobre imię, tak jak uczyniłam to ja występując z oskarżenia prywatnego wobec trzech osób, które na forum internetowym obrażały mnie i kilku pracowników UGiM Żuromin. Sprawa nie jest jeszcze zakończona.
Biorąc pod uwagę kalendarz wyborczy, nie mogę wykluczyć, że mogą pojawić się próby zdyskredytowania mojej osoby w oczach opinii publicznej. Dlatego dla czystości sprawy liczę, że zostanie ujawniona treść komentarza, który rzekomo próbuje się przypisać mojej osobie. Sprawa zaś zostanie wyjaśniona w sądzie, a nie mediach.

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zmaknąć #2477310 | 94.254.*.* 4 kwi 2018 04:03

  zamknąć prywatny temat,niech się sądzą albo niech walczą na ringu,wszystko mi jedno ale najpierw trzeba swoją funkcje sprawować a nie biegać po sądach.kompa mają obie ale na kompach trzeba pracować a nie fikać na fejsach albo Pudelku.toć wy macie stosowny wiek i stosowne stanowiska ale nie do uprawiania walk tylko do sprawowania władzy,za to wam płacą,kampanie se robicie,to już lepsza zakup kiełbachy i wódy jak to robił pan I. grile w całym powiecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Teofil #2476452 | 37.248.*.* 2 kwi 2018 13:18

  "15 marca br. od dziennikarki powzięłam informację..." Powziąć wiedzę czy powziąć informacje to zwrot z języka prawniczego. Ciekawe skąd u pani burmistrz znajomość tego języka? Odpowiedź zostawiam czyteknikom

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do co ? i nie co ?! #2476409 | 37.47.*.* 2 kwi 2018 11:30

  Piszesz co chcesz pisać ! na pewno nie chciałbyś, żeby ktoś n,,, ,a ł ci na głowę . Poglądu twojego nie popieram , większość wie o co chodzi . Będą wybory to zobaczymy co i jak . Dla mnie obecna p. Burmistrz jest bardzo , bardzo pracowita , sumienna , odpowiedzialna i jak najbardziej nadaje się na to stanowisko , ale !!! do tańca trzeba dwojga ( potrzeba wsparcia , podpowiedzi a nie krytykowania ) . Co jedna osoba może zrobić ?! Tak samo jak w naszym rządzie ! kto wygrał wybory czy komu się podoba czy nie ! to trzeba jakoś się na wzajem wspomagać , żebyśmy my młodzi ludzie mogli jakoś żyć w tym naszym kraju a nie ! wyciąganie jakiś brudów . Nie patrzmy co było kiedyś ! ale co jest dzisiaj co będzie dalej . Pozdrawiam :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Co? #2475462 | 94.254.*.* 31 mar 2018 13:22

   I znów do sądu? Te panie zostały powołane przez suwerena ażeby sprawować funkcje społeczne za budżetowe pieniadze. Jeżeli znalazły inne hobby to znaczy włóczenie się po sadach to niech podadzą się do dymisji i powołają zastępców a swoje stanowiska. Każdy kto posiada odrobinę rozsądku nie powinien oddawać głosu na żadną z tych pań jeżeli wystartują w zbliżających się wyborach. Takich reprezentantek mieszkańcy gminy i miasta Żuromin nie potrzebują. Mam nadzieje że większość podziela mój pogląd.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. art 212 par 2 kk #2475428 | 31.0.*.* 31 mar 2018 12:36

    Nieprawdziwa treść "W postanowieniu Prokuria 21 lutego 2018 roku czytamy, że jest nim Aneta Goliat logująca się jako „Sorka”stanowi o naruszeniu art 212 par 2 kk przez red nacz Kuriera i przypisanie nieprawdziwych treści wypowiedzi prokuratury. Oczywiście kto czytał ten wie, że napisano o komputerze osoby a nie wskazano nikogo. To dopiero pomówienie i podstawa do pozwu...

    Ocena komentarza: warty uwagi (46) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    Pokaż wszystkie komentarze (25)