Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

DRE-MAR PONOWNIE MISTRZEM POLSKI

2018-03-27 15:15:28 (ost. akt: 2018-03-27 15:18:02)
Obrońcy tytułu nie byli w stanie powstrzymać radości

Obrońcy tytułu nie byli w stanie powstrzymać radości

Podziel się:

Dre-Mar Team Żuromin obronił tytuł Mistrza Polski w turnieju Otwartych Mistrzostw Polski w siatkówkę zespołów amatorskich. To wielki wyczyn zespołu z powiatu żuromińskiego. Ponadto zawodnicy zgarnęli nagrody indywidualne.

Otwarte Mistrzostwa Polski w siatkówkę zespołów amatorskich odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Wśród 48 zespołów zgłoszonych do rywalizacji byli także ubiegłoroczni zwycięzcy tejże imprezy Dre-Mar Team Żuromin. Ekipa z powiatu żuromińskiego broniła tytułu zwycięzców z poprzedniego roku.
Do obrony tytułu zespół z Żuromina przystąpił w pełnym składzie. W grupie od razu pewnie triumfował Z Canarinios Gdańsk, a później po tie-breaku (wygranym do 5) z Intermarine II. Dzięki temu żurominianie trafili do fazy play-off. Tam nie można było popełnić najmniejszego błędu, a jedna porażka eliminowała z dalszych zmagań. Dre-Mar jednak udowodnił, że jest w pełni formy. Zwycięstwa w kolejnych fazach kolejno z Jimi, Intermarine I oraz Jamar Tygrys Krzepice doprowadziły ich do finału. Tam czekali na nich akademicy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Finał rozstrzygnął się w dwóch setach na korzyść naszej drużyny. Dzięki temu zwycięstwu żurominianie obronili tytuł i przedłużyli serię 36 spotkań z rzędu bez porażki. Poza zwycięstwem drużynowym Dre-Mar sięgnął po cztery wyróżnienia indywidualne - Mikołaj Rochna został MVP turnieju, najlepszym przyjmującym Radosław Rochna, najlepszym rozgrywającym Mateusz Grzywiński, a najlepiej zagrywającym Piotr Cichocki.

Olgierd Markowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB