Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

CO DALEJ Z DWORCEM?

2018-03-29 10:24:14 (ost. akt: 2018-03-29 10:26:22)

Podziel się:

Ostatnie doniesienia medialne wywołały burzę wśród pasażerów Mobilis Group. Spółka zamierza zlikwidować kilka oddziałów na terenie Mazowsza.

Wiele dworców PKS na Mazowszu zostało przejętych na przestrzeni lat przez Mobilis Group. W tym również żuromiński oddział należący do PKS Mława. W tej branży już od dłuższego czasu rozwinęło się wiele mniejszych, prywatnych przewoźników świadczących usługi. Często są to o wiele szybsze, oraz tańsze połączenia. Prawdopodobnie to jedna z przyczyn likwidacji kilku oddziałów spółki Mobilis Group, między innymi w Ciechanowie. Doniesienia medialne w tej sprawie wywołały wiele pytań wśród mieszkańców naszego powiatu. Nasi Czytelnicy pytali, czy podobny los czeka na żuromiński dworzec.
W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Spółki. Dla Czytelników mamy dobre wieści. W odpowiedzi na nasze pytania Mobilis Group poinformował nas:” Nie mamy planów likwidacji działalności operacyjnej PKS w Mławie S.A. oraz należącej do niej placówki terenowej w Żurominie. Naszą intencją jest ich utrzymanie”.
W dalszej części czytamy również: „Jednocześnie informujemy, że obecnie w mławskiej spółce dokonywane są działania restrukturyzacyjne, które prowadzimy praktycznie od początku jej zakupu. W związku z powyższym trwa proces optymalizacji kosztowej oraz operacyjnej. Przede wszystkim ma ona na celu poprawę sposobu funkcjonowania całej spółki, zwiększenie jej rentowności oraz utrzymanie możliwie jak najszerszej siatki połączeń. Chcemy podkreślić, że siatka połączeń jest dostosowywana na bieżąco do potrzeb Podróżnych. Bierzemy przy tym pod uwagę zapotrzebowanie na konkretne kursy. O ewentualnych zmianach w siatce połączeń tak jak wcześniej będziemy informować Pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem.”


Paula Borkowska

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec II #2477233 | 94.254.*.* 3 kwi 2018 21:51

  Zimą nie odśnieżone, wiosną zakurzone, latem opuszczone i jesienią zaśmiecone.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec II #2477232 | 94.254.*.* 3 kwi 2018 21:50

  Zimą nie odśnieżone, wiosną zakurzone, latem opuszczone i jesienią zaśmiecone.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec #2477071 | 94.254.*.* 3 kwi 2018 17:21

  Odnoszę wrażenie, że ludzie odpowiadający za porządek i estetykę miasta nie widzą lub nie chcą dostrzegać takich miejsc jak sąsiadujące z władzami tzw getto, wspomniany teren dworca pks, porządek na chodniku przy ul. lidzbarskiej 1. Są to miejsca, które świadczą o lekceważącym stosunku władzy do otoczenia,wygląda to tak, jakby to ich nie obchodziło. Ijeszcze jedna uwaga w sprawie ogólnego utrzymania czystości ulic w mieście. Wypożyczcie z innego miasta porządną zamiatarkę, która w ciągu 2 dni oczyści miasto z zimowego brudu,bo bawienie się tymi miotłami jak dotychczas to produkcja tumanów kurzu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lolesław #2476794 | 46.113.*.* 3 kwi 2018 10:49

  NAJOHYDNIEJSZE MIEJSCE W ŻUROMINIE WSTYD czemu odpowiednie organy nie wystąpią z trybem nakazującym do poprawienia wizerunku tego miejsca na tle miasta ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. xxx #2476723 | 80.50.*.* 3 kwi 2018 08:47

   Stan dworca jest opłakany. Nie ma żadnego oświetlenia, nie ma żadnego toy-toya, bruk w fatalnym stanie. Pasażerowie jadący np. z Olsztyna chcąc skorzystać z toalety idą w pobliskie krzaczki. Żenada, miasto powiatowe z takim obskurnym dworcem, a najgorsze to że wszystkie władze maja dworzec w nosie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)