środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

WIELKANOCNE SPECJAŁY PO RAZ IV

2018-03-30 09:24:45 (ost. akt: 2018-03-30 09:27:28)
Imprezę otworzył Przewodniczący Rady LGD Andrzej Długołęcki

Imprezę otworzył Przewodniczący Rady LGD Andrzej Długołęcki

Podziel się:

Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy – Lokalna Grupa Działania cyklicznie organizuje Wystawę Wielkanocną, której celem jest kultywowanie i podtrzymanie lokalnych tradycji związanych z tym świętem.

Uczestnikami wystawy są osoby fizyczne, instytucje, organizacje pozarządowe, wiejskie organizacje społeczne, dzieci a także grupy twórcze z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Tradycyjnie podczas imprezy nie zabrakło stoiska LGD gdzie zainteresowani, w tym miejscowa młodzież szkolna, mogła uzyskać uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i Krajowego Funduszu Szkoleniowego, a także usług świadczonych przez publiczne służby zatrudnienia. Rozdawano też drobne gadżety promujące programy unijne i Lokalną Strategię Rozwoju. Współorganizatorami imprezy byli: starosta Jerzy Rzymowski oraz wójt gminy Kuczbork – Osada Jacek Grzybicki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Renata Drążewska, Dyrektor Filii WUP w Ciechanowie, Dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy w Mławie, Ciechanowie, Płońsku i Żurominie oraz burmistrzowie i wójtowie z subregionu ciechanowskiego. Wystawa połączona była z trzema konkursami: dla dorosłych na najsmaczniejszą potrawę lub najładniejszą palmę wielkanocną oraz dla dzieci do lat 15 na najpiękniejszą pisankę. Na stoiskach wystawców pełno było ozdób świątecznych, szydełkowanych baranków, pisanek wykonanych różnymi technikami oraz tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Redakcja

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chłopek roztropek #2476523 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 16:34

  Brak w gospodarce rozwiązań np. angielskich powoduje,że jest bieda z nędzą.Warunki do prowadzenia działalności powinno stwarzać Państwo a za wyjazdy na zachód osób młodych powinni być rozliczani pracownicy PUP w tym kierownicy.Obecnie, jak Po nakazało,że ma być 8% bezrobocia to tak było, jak PiS nakazał,że ma być 6% to jest sześć.Daleko nam do stworzenia przyjaznych warunków pracy i płacy, organizacje typu lgd i wszyscy odpowiedzialni za inicjatywę przedsiębiorców śpią.Stworzono konstytucje dla biznesu,ciekawe jak uderzy w przedsięmbiorców.Rozpatrzmy przetarg na remont ulicy.Wygrywa najtańszy bo to "zysk" dla zlecającego ale....... droga robiona jest z najlichszych materiałów,ludzie zatrudnieni na czarno bez zus za najniższą. I tak po kilku latach droga się rozpada jak np.skrzyżowanie na Lidzbarskiej i Wyzolenia, ludzie przechodzą na emeryturę nie mają składek,w czasie pracy nikt im nie odprowadzał tych składek.Są firmy kolesi i nepotów,którzy na przetargach a nawet bez nich dostają roboty za duże pieniądze, i tych powinny te grupy tropić oraz karać i jednych i drugich.Sprawdzenie takich przekrętów to kilka godzin roboty dla jednej osoby.Nawet nie ma gdzie przekrętów zgłosić,do wójta na wójta czy do starosty na starostę?Potrzebne są szybkie zmiany,nie bójcie się pracownicy PUP,nie nastąpi to szybko,możecie dalej pić kawkę i przekładać papiery.Przepraszam,muszę iść i sprawdzić,jak moje ekologiczne kaczuszki wysiadują młode,będę miał ze trzysta pekinek,na następny rok zostawię z pięćdziesiąt matek.Niech liczy lgd jaki biznes zrobię, 240kaczek razy 30zł =7200zł brutto.Pomóżcie mi grupo lgd,jak to sprzedać,być w zgodzie z przepisami i jeszcze zarobić i w następnym roku rozwinąć skrzydła.Bardzo proszę o poradę,za taką,że muszę na czarno,dziękuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chłopek roztropek #2476502 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 15:31

  Zainteresowałem się artykułem,w internecie jest strona o lgd.ilość osób na stanowiskach jest duża w jednym miejscu(spotkanie).Czego dotyczy praca osób i pokazy,nie mogę zrozumieć.Jedynie przyjechali by zjeść i wypić.Mało mówi się o ekologii a to ona powinna była od dawna dominować w polskim rolnictwie,daliście stworzyć farmy,smród,brud.Zniknęły gospodarstwa 5-10ha,które mogą obrobić małżeństwa bez wielkich ciągników,genetycznie modyfikowanych roślin,nawozów i herbicydów.To nasz powiat i kraj powinien być przodownikiem w produkcji żywności ekologicznej a zachód zakupi każdą jej ilość za ciężkie pieniądze.Winne są nasze rządy i takie organizacje,które milczą na ten temat a pieniądze rozprowadzają na to,co unia wskaże. Daliśmy się zmanipulować zachodowi dlatego,że nasi nie mają perspektywicznego myślenia, za wypłaty zrobią wszystko,by zniszczyć piękne łąki,małe gospodarstwa itp.Małe gospodarstwa trzeba było modernizować,ulepszać,nieść wiedzę w społeczeństwo.Bylibyśmy potęgą ekologiczną.W Indiach są wielkie programy ekologiczne,produkują owady do jedzenia(owady mają o 20% więcej białka lepszego niż wieprzowina). Ale cóż mogą powiedzieć niedokształceni w tym kierunku starostowie,wójtowie czy przedstawiciele biur pracy zamknięci w czterech ścianach,szkoła dawno skończona a do innowacji im coraz dalej. Brak szkoleń, to zmora naszych urzędników, szkolenia i egzaminy,ciągłe dokształcanie tak w przepisach jak i w obsłudze petenta.Powinny być stanowiska niosące wszelką pomoc ludziom,prowadzącym działalność gospodarczą.Ależ nie,czegoś takiego nie ma,jest za to bez względu na przychody opłata ZuS,podatki,za lokum,prąd 3xdroższy.Takie ułatwienia są dla Polaków,że większość młodych szuka miejsca poza granicami naszego kraju.cdn

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2476392 | 94.254.*.* 2 kwi 2018 10:47

  Jak nie uczestniczyć w życiu publicznym? masz sposób? urodzisz się,dostajesz numer,a miało ich nie być bo to wymysł Hitlera,nie masz na to wpływu,do szkoły musisz chodzić bo nie jesteś z plemienia nad Amazonką.Ludzie żyją ludźmi,cwańsi tymi spłodzonymi po pijaku.Ironią jest to,że z tego publicznego życia nie możesz się wyrwać,masz jakiś sposób.Nie proponuj wyjazdu w Bieszczady czy na Alaskę.A czemu ty dziewczynko komentujesz komentarze innych a nie artykuł? Czy uważasz,że wszyscy mają klaskać grupom trzymającym władzę? Klaskałaś każdej władzy i klaszczesz obecnej,a dlaczego? by dalej pracować, tzn. brać co miesiąc pieniądze, za co?Nie myl mnie z pierwszym piszącym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ucho prezesa #2475646 | 94.254.*.* 31 mar 2018 17:11

  Komentujesz życie publiczne a sam w nim uczestniczysz.to nie ironia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ucho prezesa #2475640 | 94.254.*.* 31 mar 2018 17:03

  Oko.ja widzę że tobie się nic nie podoba w tej gminie.jakiś taki zakompleksiony chłopiec jesteś..Zapraszam do wawy tu się poczujesz lepiej.zero smrodu.zero korków

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)