Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

ZNAKOMITE OTWARCIE BORUTY

2018-04-03 14:59:38 (ost. akt: 2018-04-03 15:02:05)
 Boruta udanie zainaugurowała wiosnę

Boruta Kuczbork w najlepszy sposób zainaugurowała rozgrywki Klasy A w rundzie wiosennej. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego pokonali Rzekuniankę Rzekuń 3:0 po bramkach Kamila Klimka, Damiana Kawczyńskiego i Krystiana Kalinowskiego

Spotkanie nie mogło się potoczyć lepiej dla podopiecznych Mariusza Kołakowskiego. Już po pięciu minutach gry „Boruciarze” wyszli na prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził kapitan zespołu Rafał Balcerzak. Indywidualna akcja, minięcie dwóch graczy i centra w pole karne spod linii końcowej sprawiły, że otwartą drogę do bramki miał Kamil Klimek. Jego uderzenie zmyliło bramkarza Rzekunianki i gospodarze objęli prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej połowy zadanie dla ekipy z Kuczborka było ułatwione. Drugim żółtym kartonikiem napomniany został Łukasz Choroszewski i musiał opuścić boisko. Perspektywa gry w drugiej połowie w przewadze jednego zawodnika i prowadzenie mogło uśpić zespół Kołakowskiego. Na szczęście nic takiego nie przytrafiło się miejscowym. Po zmianie stron ekipa Boruty dołożyła jeszcze dwa trafienia. Na listę wpisali się kolejni młodzi gracze – w 60 minucie Damian Kawczyński, a w 80 minucie wprowadzony na boisko dziesięć minut wcześniej Krystian Kalinowski.

Boruta Kuczbork – Rzekunianka Rzekuń 3:0 (1:0)
Bramki: Klimek 5 min., Kawczyński 60 min., Kalinowski 80 min.
Sędzia: Paweł Maciak (Mława)

Skład: Zieliński - Watkowski, D.Klimek, Stańczak, Jończak – K.Klimek (Pacholec), Suchoparski (Kalinowski), Kawczyński (Szeluga), Kowalski (Szumiński) - Szymański (Kociela), Balcerzak