Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Wkra gromi przy Żeromskiego

2018-04-03 15:07:17 (ost. akt: 2018-04-03 15:10:02)
Zawodnicy Wkry Żuromin w wielkim stylu pokonali Tęczę Ojrzeń

Wkra Żuromin przywitała się z własnymi kibicami w znakomitym stylu. W spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Żurominie podopieczni Macieja Grzybowskiego rozgromili Tęczę Ojrzeń aż 6:1.

Mocne przywitanie z własnymi kibicami. Wkra Żuromin na Stadionie Miejskim w Żurominie nie dała najmniejszych szans Tęczy Ojrzeń. Wysokim pressingiem, szybką grą, konsekwencją żurominianie udowodnili, że do formy z jesieni już im niedaleko. Po kwadransie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego lewą nogą w kierunku bramki uderzył Tomasz Kamiński. Futbolówka zrobiła jeszcze kozioł przed bramką, czym utrudniła zadanie golkiperowi Tęczy i wpadła do siatki. W 23 minucie gry Wkrze pomógł rykoszet. Uderzenie Nowackiego, piłka odbiła się od obrońcy, a bramkarz nie mógł już nic zrobić tylko patrzeć jak ta wpada do bramki. Chwilę później w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Sawicki. Wkra na tym nie poprzestała. Odskrzydlająca akcja żurominian zakończyła się rzutem karnym. Ręką w szesnastce zagrał Mariusz Mikłowski, a arbiter tego spotkania Tadeusz Siemionko wskazał na rzut karny. Mimo tego, że intencje strzelca dobrze odczytał bramkarz to uderzenia z rzutu karnego Bartłomieja Nowackiego nie był w stanie obronić. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wkra zdobyła jeszcze bramkę numer pięć. Silny strzał z dystansu oddał Mariusz Rutkowski, a bramkarz Tęczy mimo interwencji nie zdołał uchronić zespołu przed utratą gola. Zdecydowane prowadzenie po 45 minutach wprowadziło rozluźnienie w szeregi żurominian. Wkra nie grała już na takiej intensywności, brakowało dokładności. Po zmianie stron podopieczni Macieja Grzybowskiego zdobyli jedną bramkę za sprawą Tomasza Kamińskiego, a przyjezdni pokusili się o bramkę honorową.

Wkra Żuromin – Tęcza Ojrzeń 6:1 (5:0)
Bramki: Kamiński 15, 63 min., Nowacki 23, 41 (k) min., Sawicki 25 min., Rutkowski 45 min.

Skład: Lewandowski – Sokołowski (Stopczyński), Barski, Żelazny, Hrushytskyi – B.Narewski (M.Narewski), A.Narewski, Kamiński, Nowacki (Krzemiński), Rutkowski – Sawicki (Budka)