Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

HODOWLĘ TRZEBA UREGULOWAĆ

2018-04-03 15:32:29 (ost. akt: 2018-04-04 09:03:13)
Parlamentarzyści obiecali przekazać postulaty wnoszone przez mieszkańców Ministrowi Rolnictwa.

Parlamentarzyści obiecali przekazać postulaty wnoszone przez mieszkańców Ministrowi Rolnictwa.

Podziel się:

Podczas spotkania z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości w Żurominie, mieszkańcy powiatów sierpeckiego i żuromińskiego apelowali o wprowadzenie regulacji w zakresie hodowli drobiu oraz trzody chlewnej.

W sobotę 17 marca w Żurominie odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz mieszkańców naszego powiatu uczestniczyli w nim również osoby z powiatu sierpeckiego oraz mławskiego. Głównym postulatem poruszanym przez mieszkańców była nadmierna koncentracja dużych ferm drobiu oraz trzody chlewnej. Wśród osób, które zabierały głos w tej sprawie była między innymi Zofia Leszczyńska z Brudnic.
– Chciałam przytoczyć kilka problematycznych punktów, otóż raporty środowiskowe, to są dokumenty pełne przekłamań i niedopowiedzeń-mówiła Leszczyńska.- Zapis dotyczący zamykania się uciążliwości inwestycji w obrębie działki, to jest jawne kłamstwo, które funkcjonuje w każdym raporcie- dodała.
Zofia Leszczyńska zwróciła również uwagę na całą procedurę ubiegania się o pozwolenie na budowę chlewni, czy też kurników. Bardzo często negatywne decyzje samorządów są uchylane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
- Największym problemem na terenie północnego Mazowsza są obiekty już istniejące. Nie ma obsadzenia pasem zieleni, nie ma filtrów biologiczno-chemicznych- dodała Zofia Leszczyńska.
O skali produkcji zwierzęcej na terenie naszego powiatu mówił również Ireneusz Kramkowski z Zielonej. – Wiecie państwo ile wyprodukowano kur brojlerów- zwrócił się do parlamentarzystów. – 80 milionów, 4,5 tysiąca niosek było w tym samym czasie- wytłumaczył. Ireneusz Kramkowski zaznaczył również, że do chlewni na terenie naszego powiatu w ubiegłym roku przyjechało 1 300 przesyłek prosiaków z zachodu (m.in. Dania, Niemcy). Kramkowski dodał również, że rząd powinien wspomóc finansowo samorządy w kosztach ponoszonych na sporządzanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Pytaniom mieszkańców przysłuchiwali się senatorowie: Jan Maria Jackowski i Marek Martynowski oraz posłowie: Anna Cicholska i Waldemar Olejniczak. Do Żuromina nie dojechał podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa Rafał Romanowski. Organizatorzy obiecali, że spotkanie z Romanowskim odbędzie się w kwietniu, wtedy też wiceminister ma zająć stanowisko w sprawie bolączek naszego powiatu.
Kacper Czerwiński

Komentarze (94) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aj waj #2495439 | 94.254.*.* 3 maj 2018 09:23

  pan Jan maria jackowski miast zajmować się naszymi sprawami jak podaje super exspres kąpie się na golasa w morzu i je zasmradza,ciekawe czy się wykąpał w domu,a żonie nawet na loda nie pozwoli,taki katolik.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Aj waj #2493218 | 94.254.*.* 28 kwi 2018 10:58

  Tymczasem dzis w USA odbedzie sie w glosowanie w trybie przyspieszonym Ustawę 1226, upowazniającą USA do wywierania nacisku na m.in Polske w sprawie ROSZCZEN ŻYDOWSKICH szacowanych na 300 miliardow!US$ - 1 BILLION PLN. bedziemy NIEWOLNIKAMI w swoim kraju. Serbia juz placi!! ustawa 1226 (Justice for Uncompensated Survivors Today), daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, KTORE NIE MAJA SPADKOBIERCOW.Leżymy jak stoimy.Przyjaciele z zachodu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ale #2492979 | 94.254.*.* 27 kwi 2018 21:42

  No a teraz "złodziej" okradł "złodzieja".

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ha ha ha #2491988 | 94.254.*.* 26 kwi 2018 14:44

  Piękny stadion rondo przy jedynce likwidacja straży miejskiej basen mieszkania w domu nauczyciela. W zamian Wojna ze wszystkimi dla dobra mieszkańców. Już niebawem nastąpi kres tego cyrku i będzie mam nadzieję powrót do normalności. Oby. Zależy wszystko od wyborców którzy mają tych wszystkich obietnic nie zrealizowanych powyżej dziurek w nosie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Do mieszkańca #2491673 | 79.188.*.* 26 kwi 2018 09:19

  Nie odbieramy. Żuromin obiecane 300 miejsc pracy, fabryki na strefie ekonomicznej, plaża w Brudnicach, mieszkania socjalne, blok na Sikorskiego, otwarty urząd , współpraca ze wszystkimi dla dobra miasta. Teraz albo nigdy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (94)