środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

KONKURS JĘZYKOWY W LO

2018-04-05 11:32:53 (ost. akt: 2018-04-05 11:36:04)
1. Po rozdaniu nagród odbyło się pamiątkowe zdjęcie wszystkich laureatów Powiatowego Konkursu Językowego wraz z opiekunami.

1. Po rozdaniu nagród odbyło się pamiątkowe zdjęcie wszystkich laureatów Powiatowego Konkursu Językowego wraz z opiekunami.

Podziel się:

W tegorocznych zmaganiach w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu wzięło udział sześć drużyn z gimnazjów z powiatu żuromińskiego.

Powiatowy Konkurs Językowy każdego roku zachęca do zmagań wiele młodzieży. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele języków obcych z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. Podczas trzeciej edycji, rywalizowały ze sobą sześcioosobowe drużyny z: Gimnazjum w Kuczborku z opiekunem Magdaleną Fisz, Gimnazjum w Lubowidzu z opiekunem Grażyną Zielińską, Gimnazjum w Siemiątkowie z opiekunem Izabelą Chabowską-Rakowską, Gimnazjum w Zielonej z opiekunem Anną Filipską, Gimnazjum w Zieluniu z opiekunem Katarzyną Kowal oraz Gimnazjum nr 1 w Żurominie z opiekunem Małgorzatą Banach.
Konkurs został podzielony na trzy części. Pierwsza z nich polegało na stworzeniu nagrania video, w którym uczniowie musieli zaprezentować scenkę teatralną w języku angielskim i/lub niemieckim. Tematem scenki miały być postaci z bajek np. „Sleeping Beauty” czy „Hänsel und Gretel”. Nagrania video zostały ocenione przez jury przed konkursem. Pozostałe zadania odbyły się już na sali gimnastycznej bieżuńskiego ogólniaka. Tam uczestnicy wzięli udział w teście gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego oraz języka niemieckiego, a także odpowiadali na pytania w ramach quizu kulturoznawczego na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
Zwycięzcami III Powiatowego Konkursu Językowego została drużyna z Siemiątkowa. Drugie miejsce zajęła grupa z Lubowidza, zaś podium zamknęło Gimnazjum w Zielonej. Fundatorem nagród byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu oraz wydawnictwo językowe Pearson.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB