środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

DZIEŃ ZDROWIA W PRZERADZU

2018-04-05 11:37:40 (ost. akt: 2018-04-05 11:55:15)
Po pogadance z dietetyk Martą Jędrzejczak uczniowie chętnie pozowali do wspólnej fotografii

Po pogadance z dietetyk Martą Jędrzejczak uczniowie chętnie pozowali do wspólnej fotografii

Podziel się:

Światowy Dzień Zdrowia był dobrym powodem dla przypomnienia najmłodszym o zdrowym stylu życia. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przeradzu spotkali się z dietetykiem oraz wzięli udział w aerobiku.

W środę 28 marca uczniowie z Szkoły Podstawowej w Przeradzu Małym wraz z nauczycielami zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tam przeprowadzili rozmowę o zaletach zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej,a także kosztowali zdrowych przekąsek.
Organizatorami „Światowego Dnia Zdrowia były: Marta Kwiatkowska i Ewelina Karczewska, które zaprosiły w tym dniu do szkoły dietetyka Martę Jędrzejczak. Kobieta odbyła z dziećmi spotkanie na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i roli sportu w naszym życiu. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała uczniów do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się również jak dużą wartość dla naszego organizmu ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.
Kolejnym krokiem do zdrowia był przygotowany układ aerobiku przez Renatę Szymańską, który został wykonany przez wszystkich uczniów. Młodzież z klas IV-VII oraz II zaprosili wszystkich do obejrzenia scenek „O zdrowiu na poważnie i na wesoło”, których celem było propagowanie dbania o higienę ciała, codzienne mycie zębów i aktywność fizyczną. Klasa III przygotowała na tę uroczystość specjalny utwór pt.: „Taki ja i taki Ty może zdrowym być…!”
Uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali zdrowe i pożywne przekąski na bazie owoców i warzyw. Na każdej z tych potraw pojawił się motyw barw narodowych Polski, gdyż właśnie rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.
Ostatnim punktem obchodów „Dnia Zdrowia” było podsumowanie wiadomości o zdrowej żywności, higienie osobistej i aktywnym wypoczynku poprzez odpowiadanie na pytania i zagadki zadawane przez panią Zdrowie. Dzień w szkole minął szybko, przyniósł wiele nowych treści i dobrych nawyków, a uczniowie zapowiedzieli, że częściej będą promować zdrowy styl życia w szkole.

Opracowała Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB