Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

POWWOW DLA LIDERÓW YB

2018-04-06 08:46:46 (ost. akt: 2018-04-06 08:55:16)
Młodzież z Żuromina i Bieżunia na 23 Międzynarodowym Festiwalu w Czechach

Młodzież z Żuromina i Bieżunia na 23 Międzynarodowym Festiwalu w Czechach

Podziel się:

17 marca młodzież z powiatu żuromińskiego działająca w ramach YouthBanku wzięła udział w 23 Międzynarodowym Festiwalu Indiańskich Pieśni i Tańców PowWow. Liderzy mieli okazję spotkać się z pasjonatami kultury indiańskiej.

Liderzy czwartej edycji YouthBanku z Żuromina i Bieżunia wyjechali do Czech na 23 Międzynarodowy Festiwal Indiańskich Pieśni i Tańca - PowWow.
Wizyty studyjne odbywają się w każdej edycji YB. Ekipa była już w Rumnunii, na Ukrainie i po raz drugi w Czechach. Patrząc na dotychczasową praktykę opiekunowie YB zauważają, iż każdy wyjazd zagraniczny czy nawet krajowy jest bardzo inspirujący i otwierający młodych ludzi.
- Oprócz zwiedzania Pragi, warsztatu z Katarzyną Wieczorkiewicz na temat kampanii i promocji projektu w mediach społecznościowych, młodzież miała możliwość zobaczyć i spotkać się z pasjonatami kultury Indiańskiej z całej Europy- powiedział nam koordynator projektu Piotr Wlizło.
YouthBank jest realizowany na terenie powiatu żuromińskiego przez Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw, koordynatorem krajowym projektu jest Fundacja dla Polski, honorowy patronat nad projektem sprawuje Jerzy Rzymowski Starosta Żuromiński, inicjatywę wspierają również: Andrzej Szymański Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń, Bank Spółdzielczy w Żurominie, Firma Farma, Firma Domex, oraz Zbigniew Ołowiński.

Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB