Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

PIERWSZA PORAŻKA WKRY ŻUROMIN

2018-04-10 14:22:58 (ost. akt: 2018-04-10 14:25:04)
Żuromińscy zawodnicy musieli przełknąć gorzki smak pierwszej porażki

W osiemnastej kolejce Ligi Okręgowej Wkra Żuromin po raz pierwszy musiała uznać wyższość przeciwnika. Makowianka Maków Mazowiecki okazała się zespołem lepszym i w sposób zasłużony wygrała z „zielono-czerwonymi” 4:3.

Spotkanie żuromińskiej Wkry z Makowianką Maków Mazowiecki rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Macieja Grzybowskiego. W 11 minucie po stałym fragmencie gry „zielono-czerwoni” objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Bartłomieja Nowackiego strzałem głową wykończył Bartłomiej Żelazny. Co więcej chwilę później Wkra miała okazję do podwyższenia rezultatu. Dobra akcja całego zespołu, Rutkowski zagrywa do Sawickiego, a ten będąc siedem metrów przed bramką nie trafia w piłkę. To były najlepsze momenty żurominian w tym meczu. Później było już tylko gorzej. Wkra nie przypominała świetnej drużyny z jesieni. Przed przerwą dwukrotnie gospodarze trafili do bramki strzeżonej przez Mateusza Lewandowskiego. Dwukrotnie po stałych fragmentach gry. Sześć minut po zmianie stron Jarosław Sawicki przelobował bramkarza Makowianki i doprowadził do wyrównania, ale to był tylko fragment mogący cieszyć kibiców. Wkra chciała za wszelką cenę wygrać spotkania i grała bardzo ofensywnie, ale równie nieporadnie. Makowianka za to straszyła groźnymi kontratakami. W samej końcówce właśnie te kontrataki pogrążyły żuromiński zespół. Dwukrotnie Maciej Traczewski wpisał się na listę strzelców trafiając do pustej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żurominianie zdobyli gola kontaktowego, ale było to już za późno na włączenie się do walki o choćby punkt. Pewnym wykonawcą jedenastki, która była dość kontrowersyjna, był Bartłomiej Żelazny.

Makowianka Maków Maz. – Wkra Żuromin 4:3 (2:1)
Bramki: 22, 34, 82, 86 min. – Żelazny 11, 90+2 min., Sawicki 51 min.

Skład: Lewandowski – Barski, Żelazny, Stopczyński, Sokołowski – Hrushytskyi, Nowacki (Krzemiński), Kamiński, A.Narewski (B.Narewski), Rutkowski – Sawicki (Szulc)