Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

PONAD 51 TYSIĘCY DLA AGATY

2018-04-12 08:42:31 (ost. akt: 2018-04-12 08:45:02)

Podziel się:

Komitet Społeczny „Razem dla Agaty” policzył pieniądze zebrane na leczenie i rehabilitację Agaty Kraśniewskiej. Kwota jest imponująca. Wolontariusze czekają na interpretację podatkową fiskusa.

W sobotę 31 marca zakończyła się zbiórka publiczna prowadzona na terenie gminy Bieżuń. Komitet Społeczny „Razem dla Agaty” przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń w dniach 19.02.2018-31.03.2018 zbierał pieniądze na leczenie i rehabilitację Agaty Kraśniewskiej, która w grudniu 2017 roku miała przeszczep szpiku. Kwota, którą zebrano to 51 265,44 zł. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich zaangażowanych w akcję. Przypomnijmy, że pieniądze dla Agaty były zbieranie m.in.: w niedzielę 25 lutego po każdej Mszy Świętej przy kościele parafialnym w Bieżuniu. W weekend 17-18 marca w bieżuńskiej hali odbywał się charytatywny turniej piłki nożnej oraz koncert. W Bieżuniu specjalnie dla Agaty wystąpili: Ńemy, Eratox, The Wall, The Brothers, Lawers, Smash, Polaris, Kaja Jabłońska i Joanna Budka. Na eventach sprzedawano również ciasta i żurek, z których dochód w całości zbierany był dla Agaty. Do akcji dołączyli się także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, którzy również zorganizowali charytatywny kiermasz domowych wypieków.
Agata ma 27 lat i po przeszczepie cały czas wymaga specjalistycznego leczenia. Choroba generuje bardzo duże koszty. Zebrane pieniądze z pewnością pomogą jej wrócić do zdrowia. Komitet Społeczny ciągle czeka na interpretację podatkową. Nie wiadomo jeszcze, czy od zebranej kwoty nie będzie trzeba zapłacić podatku.

Kacper Czerwiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak z powiatu #2483454 | 94.254.*.* 13 kwi 2018 04:42

    To urąga Polskiej rzeczywistości, obowiązki,jakie powinno spełniać Państwo wobec swoich obywateli zostały dawno pogwałcone.nas nie stać na leczenie ludzi/NFZ nie zajmuje się tm problemem?jeszcze dary od ludzi są opodatkowane na kogo?pewnie na Panią Anders,która przelatała samolotem 600 tysięcy zł,w te i wefte do USA,kiedyś latała grześkowiak i też jej nikt nie rozliczył.Za nieswoje pieniądze robią wszystko,nie ma tylko na najpilniejsze potrzeby.Zawrócić należy kijami to towarzystwo,co mają rozumu tyle,jak brać.Tak było jest i będzie.ja się leczę z ciężkiej choroby to wiem coś o tym,jak pracowałem to były kontrole US,jak się leczę to mam kontrole z ZUS ale recepty na lekarstwo nie przyniósł mi orzecznik,chciał mi łobuz ukraść moje pieniądze bym nie miał na lekarstwa.jak żyć w takim państwie,panie Premierze?jak żyć.Może dostanę nagrodę z piendziesiąt tysięcy/

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz