Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

O ODPOWIEDZIALNOŚCI

2018-04-13 08:32:23 (ost. akt: 2018-04-13 08:34:26)
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie z zainteresowaniem wysłuchała funkcjonariuszy podczas spotkania

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie z zainteresowaniem wysłuchała funkcjonariuszy podczas spotkania

Podziel się:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Rozmawiali o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie tym razem spotkali się z młodzieżą uczęszczającą do ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie.
Jednym z głównych tematów, które zostały omówione podczas spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich. Funkcjonariusze przedstawili katalog najczęściej popełnianych czynów karalnych przez młodych ludzi. Nieletnim przybliżono również środki wychowawcze, jakie może zastosować sąd rodzinny i nieletnich. Funkcjonariusze wyjaśnili uczniom pojęcia: czyn karalny, demoralizacja i jej przejawy oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już, jako osoba dorosła.
Kolejnym punktem rozmowy z młodzieżą było omówienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali słuchaczom korzyści oraz zagrożenia płynące z korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.
Na koniec żuromińscy policjanci zachęcali młodzież ze szkoły średniej do wstąpienia w szeregi policji.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB