Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

DEKORGLASS PO RAZ PIERWSZY W FINALE PUCHARU ETTU

2018-04-17 15:45:45 (ost. akt: 2018-04-17 15:47:00)
Dekorglass już odniósł wieki sukces, a może odnieść jeszcze większy fot. arch

Tenisiści Dekorglassu prowadzeni przez żuromińskiego szkoleniowca Piotra Kołacińskiego odnieśli niebywały sukces. Pokonali Vaillante Sports Angers 3:1.

- To najbardziej emocjonujący i prestiżowy mecz w historii klubu, który jest debiutantem w europejskich rozgrywkach – mówił Piotr Kołaciński, szkoleniowiec Dekorglassu.
Po minimalnej porażce we Francji apetyty graczy i sztabu szkoleniowego zespołu z Działdowa były rozbudzone. Swojej szansy upatrywali w rewanżu. W spotkaniu wzięli udział Jiri Vrablik, Paweł Fertikowski i Wang Yang.
Jako pierwszy do stołu podszedł Słowak Wang Yang, który zmierzył się z Jonem Perssonem. Były to najciekawsze, najbardziej wyrównane spotkanie tego dnia. Pierwsze dwie partie dla gracza Dekorglassu, kolejne dwie dla rywala. O wszystkim zadecydował tie-berak, który padł łupem Yanga. W drugim spotkaniu górą był Fertkowski. Polak w czterech setach rozprawił się z Jensem Lundqvistem. Działdowianie stanęli przed szansą zamknięcia spotkania w trzech pojedynkach. Niestety Jiri Vrablik przegrał z Andrea Landrieu. Wang Yang jednak zrobił swoje. To on stanął do pojedynku numer cztery, gdzie w trzech setach pokonał Jensa Lundqvista.
W pierwszym spotkaniu półfinałowym, rozegranym w marcu we Francji, zawodnicy Dekorglassu przegrali 2:3, więc to oni awansowali po dwumeczu do finału. Rywalem działdowian w finale będzie kolejny francuski zespół, zwycięzca drugiego półfinału - Chartres ASTT lub Istress TT.

Dekorglass Działdowo - Vaillante Sports Angers TT 3:1
Wang Yang - Jon Persson 3:2 (11:5, 11:8, 12:14, 6:11, 11:9)
Paweł Fertikowski - Jens Lundqvist 3:1 (11:8, 11:8, 8:11, 12:10)
Jiri Vrablik - Andrea Landrieu 0:3 (5:11, 5:11, 7:11)
Wang Yang - Jens Lundqvist 3:0 (13:11, 11:9, 11:5)