Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

WKRA ŻUROMIN ZROBIŁA SWOJE

2018-04-17 15:48:34 (ost. akt: 2018-04-17 15:49:36)
Bartłomiej Nowacki (w środku) popisał się hat-trickiem fot. mo

Podopieczni Macieja Grzybowskiego gracze Wkry Żuromin pokonali przed własną publicznością KS CK Troszyn 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartłomiej Nowacki, którego udział w tym spotkaniu stał pod znakiem zapytania.

Bartłomiej Nowacki narzeka na uraz mięśniowy. Od początku rundy wiosennej gracz żuromińskiej Wkry gra z bólem.
- Bardzo się cieszę, że nasz klubowy fizjoterapeuta Bartek Durzyński przygotował Bartka na to spotkanie. Pracowali wspólnie przez cały tydzień, żeby zawodnik był gotowy – mówi szkoleniowiec Wkry Maciej Grzybowski.
Nowacki wystąpił i był bohaterem całego pojedynku. Na początku jednak dwie znakomite okazje miał Jarosław Sawicki. Oba uderzenia – najpierw nogą, a później głową minęły bramkę KS CK Troszyn. Po okresie przewagi to rywale przejęli inicjatywę i mogli wyjść na prowadzenie, ale stojący między słupkami po raz pierwszy wiosną Marek Koczot nie dał się pokonać. W 31 minucie gry po raz pierwszy dał o sobie znać Nowacki. Wykorzystał on dobre podanie i mimo ostrego kąta strzałem między nogami bramkarza dał prowadzenie Wkrze. Parę chwil później sytuacja żurominian stała się o wiele łatwiejsza. Drugi żółty kartonik za kolejny faul otrzymał środkowy obrońca ekipy z Troszyna.
Grę w przewadze wykorzystali żurominianie po przerwie. Znakomita indywidualna akcja Mariusza Rutkowskiego sprawiła, że Nowacki mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi. Rutkowski minął trzech rywali na lewej stronie boiska i zagrał przed bramkę, a tak wspomniany wcześniej Nowacki dopełnił formalności. W 69 minucie Nowacki skompletował hat-tricka, a wynik w 86 minucie ustalił wprowadzony w drugiej połowie nowy gracz „zielono-czerwonych” Jakub Krzemiński.