Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

XVI TARGI PRACY I EDUKACJI

2018-04-18 09:43:36 (ost. akt: 2018-04-18 09:43:57)

Podziel się:

Po raz kolejny organizatorzy targów pracy spisali się na medal. W imprezie wzięło udział wielu pracodawców, przedstawicieli szkół średnich oraz uczelni wyższych. Wszystko w trosce o mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Podczas eventu, który miał miejsce w ubiegły czwartek w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie było bardzo tłoczno. Wszystko za sprawą XVI już Targów Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie oraz Starostwo Powiatowe.
Spotkanie rozpoczął gospodarz obiektu, dyrektor LO w Żurominie - Wojciech Gralewski, który powitał zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Renata Drążewska, która reprezentowała Marszałka Województwa Mazowieckiego, Aleksander Kornatowski wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy w Mławie i Ciechanowie, oraz przedstawiciele Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.
Po oficjalnym otwarciu zgromadzeni w hali mieszkańcy (uczniowie oraz osoby bezrobotne), zaczęli zapoznawać się z ofertami wystawców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oferta tegorocznych Targów Pracy i Edukacji była bardzo bogata i skierowana zarówno dla uczniów kończących gimnazjum, jak i szkołę średnią, a także dla osób poszukujących pracy. W imprezie wzięło udział 88 wystawców - 54 pracodawców, 13 instytucji publicznych, 13 szkół ponadgimnazjalnych oraz 6 placówek oświatowych z powiatu żuromińskiego. Swoje stanowisko na targach miała między innymi Komenda Powiatowa Policji w Żurominie, funkcjonariusze zachęcali absolwentów do wstąpienia w szeregi policji. Nie zabrakło również Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego, uczelni wyższych, czy firm poszukujących pracowników.
Podczas imprezy promowano również zdrowy styl życia. Zajęła się tym grupa „Ludus” z Kamilem Łebkowskim na czele. Młodzi ludzie zachęcali do aktywnego trybu życia oraz prezentowali mieszane sztuki walki. Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania z darmowych porad przedstawicieli m.in.: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, czy Powiatowego Urzędu Pracy.
Zainteresowanie Targami Pracy i Edukacji było naprawdę duże. Czas spędzony na hali umilały występy wokalne uzdolnionej młodzieży. Poza tym można było zobaczyć wystawę prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.
Paula Borkowska


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wiadomść #2489445 | 94.254.*.* 22 kwi 2018 22:14

  Chciała bym zapytać tych ojców sukcesu ażeby mi odpowiedzieli gdzie byli przez ostatnie dwadzieścia lat? ( ja wiem u żłobu). Dzisiaj w radio siedem usłyszałam że będzie remontowana droga powiatowa między Osówką a Lubowidzem wspaniała inicjatywa bo tę drogą już nie można przejechać. w gazetach napisano że remont będzie niebawem, W radio powiedział Pan Starosta że tylko połowa drogi będzie wyremontowana. Niech mi Pan wyjaśni jak ten gdzie sa rozliczone? W księgowości? Sukces przekuć w realia? W którą stronę z Żelaźni będę mogła jeździć przez najbliższe lata? Drzewa wycieliście pięć lat temu na całej długości i obiecaliście remont. Pieniądze za drzewa gdzie się podziały? Następny sukces szkoły będziecie tworzyć pracownie? Gdzie byliście przez dwadzieścia lat? Mówi Pan Starosta że trzeba otwierać nowe pracownie. Zgadzam się z Panem ale gdzie był pan przez ostatnie trzy lata?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do prezesa #2487050 | 94.254.*.* 19 kwi 2018 08:29

  Mam nadzieję,że założy własną firmę,ŻŻK to pryszcz,da ludziom zarobić po pięć netto za osiem godzin pracy,będzie w gronie najlepszych byznesmenów regionu,bedzie odbierał statuetki,ukłony od mieszkańców,bo firma zatrudni w systemie 3 zmianowym na jedną zmianę 80 pracowników na produkcji i ze 40 biurowych.Żonkę do biura by nie bruździła jak onegdaj w sklepach albo do produkcji.Można,prezesie? można,tylko trzeba chcieć.daj spokój z budżetówką,za głodową pensję musisz ludziom robić grila za głosy,upakarzać się,wsłuchiwać się w głos ludu,a wręcz kupować głosy jak to było np. w Obrębie(napisz,co tam było bo ludzie mogą kłamać).Pozatrudniasz kolegów z PSL u siebie,dobrzy pracownicy,można zegarek na nich nastawiać,tacy punktualni po odbiór wypłaty.Zapewnisz im ubranie robocze,herbatkę,przerwy w pracy na ćwiczenia gimnastyczne,płatne wczasy pod gruszą,Oj,będziesz się mógł wykazać.A ja mam pomysł,będziesz produkował gaz i ciepłą wodę, a jak, to gadaj ze mną,pomysł jest i byznes jest,rynek-cała Polska i kraje ościenne.Co prawda masz swoich pomysłów dziesiątki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. BeneK #2486631 | 5.172.*.* 18 kwi 2018 16:25

  Oj prezes chyba przeczuwa że to ostatnie tygodnie w budżetówce bo za robotą się rozgląda. Prezesie cały czas do Prodmaxu potrzebują

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. .... #2486501 | 94.254.*.* 18 kwi 2018 12:15

   srutututu, o kant ............ to ściemaaaaaaaaaaaa

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Polak z powiatu #2486448 | 94.254.*.* 18 kwi 2018 10:37

   Info dobre,szczególnie o p.Drążewskiej,robotę bez targów pomogła załatwić niejakiemu panu o tym samym nazwisku,brakuje mi informacji czyli pracodawca,oczekiwane kwalifikacje pracownika,czas pracy,wynagrodzenie netto.Może to Pani P.B. uzupełni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz