Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

ROZWÓJ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII IDZIE ZGODNIE Z PLANEM

2018-04-25 10:50:30 (ost. akt: 2018-04-25 20:53:47)
Wójt Jacek Grzybicki przy falowniku

Wójt Jacek Grzybicki przy falowniku

Podziel się:

Realizacja projektu dotyczącego rozwoju OZE na terenie gminy Kuczbork przebiega zgodnie planem. Budynki użyteczności publicznej mają już kompletną instalację. Brakuje tylko nowych liczników.

Na budynku Urzędu Gminy Kuczbork od pewnego czasu znajdują się panele fotowoltaiczne. Zainstalowano również falownik, który jest sercem instalacji. Zamienia prąd stały, produkowany przez moduły, na prąd zmienny.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze nowego dwukierunkowego licznika, który wskaże ile prądu pobrano, a ile oddano do sieci. Po jego montażu Gmina będzie mogła cieszyć oszczędnościami na rachunkach.
Przypomnijmy, że na terenie gminy Kuczbork realizowany jest projekt rozwoju odnawialnych źródeł energii. W sumie powstanie 70 kompletnych instalacji fotowoltaicznych (3 na budynkach użyteczności publicznej), 33 zestawy kolektorów słonecznych oraz zostanie wymienionych 25 kotłów grzewczych.
Władze gminy pozyskały na ten cel blisko 2 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działając w konsorcjum z 5 innymi samorządami.
Część gospodarstw domowych ma już za sobą prace montażowe. Realizacja projektu zakończy się w lipcu.

Kacper Czerwiński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. eko logg #2492741 | 94.254.*.* 27 kwi 2018 16:12

    OZE to wielkie oszukaństwo,dopuszczają się kraje wysoko rozwinięte na biedakach i z biedaków ciągną wielkie zyski.Do OZE wszystkie części wyprodukowano na zachodzie i oni wzięli za to pieniądze.Czy wójt kuczborka miał kalkulację naszych specjalistów,kilowaty są sporo droższe.Jesteśmy uciskani przez państwa zachodnie,musimy płacic kary za CO2.A jakby tak policzyć,ile CO2 wyprodukowano na mieszkańca w czasach rewolucji przemysłowej,zachód palił węglem aż się ludzie dusili a my jechaliśmy na drewnie.Obecnie oni mają atom i chcą go sprzedawać i sami produkują z niego energię.Do chłodzenia reaktorów potrzebna jest woda,elektrownie ogrzewaja wielkie jeziora,jeziora nie zamarzają i co?kto ich rozlicza za podnoszenie temperatury,nie tylko co2 podnosi temperaturę.Jest to zresztą oszustwo,na Ziemi bywały okresy o wiele wyższych temperatur a ludzi nie było i jakoś życie rozwijało się w oszałamiającym tempie,jak wyginą niedźwiedzie to więcej będzie strusi i lwów.Nisze zawsze się wypełnią a ludzie wyginąć muszą bo zaśmiecą całą planetę.Ciekawi mnie,ile potrzeba materiału,prądu,pracy i innych by wytworzyć te OZE zamontowane w kuczborku i ile będzie kosztowała obsługa techniczna gwarancyjna i pogwarancyjna,niech gmina prowadzi księgę dochodów i rozchodów z tych źródeł energii.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pop #2492329 | 83.24.*.* 26 kwi 2018 21:43

    Sama władza skorzystała na piecach i innych propozycjach. A pozostali mieszkańcy wiedzieli o tym?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz