Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

POZNALI PRACĘ FARMACEUTY

2018-04-26 08:18:39 (ost. akt: 2018-04-26 08:20:16)
 Pełna uśmiechu pamiątkowa fotografia.

Pełna uśmiechu pamiątkowa fotografia.

Podziel się:

Żuromińska „Apteka przy szpitalu” gościła grupę przedszkolaków z Rypina. Dzieci poznały pracę farmaceuty od kuchni. Zobaczyły obsługę na ekspedycji, przyjmowały towar oraz robiły maść dla pacjenta.

W miniony poniedziałek dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Rypinie odwiedziły żuromińską aptekę. Wszystko w ramach cyklu „Poznaj pracę rodziców”.
36 maluchów zostało zaproszonych przez właścicieli apteki do obejrzenia jej zaplecza oraz poznania zawodu farmaceuty (mama jednej z przedszkolaków pracuje w Żurominie). Dzieci mogły zwiedzić całą aptekę.
Pierwszym punktem była wizyta na ekspedycji. Maluchy miały okazję obsłużyć kilku pacjentów. Farmaceutki tłumaczyły, że niektóre lekarstwa można wykupić jedynie na receptę wypisaną przez lekarza. Te na drobne dolegliwości np. ból gardła są dostępne bez recepty. Potem dzieci udały się do pomieszczenia, w którym farmaceutki przygotowują leki. Na własne oczy mogły zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się maść. Na samym końcu przedszkolaki zapoznały się z procedurą przyjęcia towaru.
Wizyta z pewnością na długo zostanie w ich pamięci. Farmaceutki w ramach podziękowania otrzymały piękne serduszka z masy solnej.

Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB