Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

KĄPIELISKO-KOLEJNE PODEJŚCIE

2018-04-27 13:23:38 (ost. akt: 2018-04-27 13:25:46)

Podziel się:

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W gminie Żuromin po raz kolejny wraca temat kąpieliska w Brudnicach. Czy mieszkańcy naszej gminy będą mogli pływać we Wkrze bez konsekwencji? Teraz grozi za to mandat.

Plaża nad rzeką Wkrą od lat przyciąga w ciepłe, letnie dni amatorów słońca. Niestety, niemalże od zawsze korzystanie z kąpieliska jest nielegalne. Mimo to, każdego roku plażowiczów nie brakuje.
Kilka dni temu do Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie przyjechali przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Działowa. Burmistrz Aneta Goliat wraz z ze swoim zastępcą Michałem Bodenszacem są po pierwszych konsultacjach w tej sprawie.
Wszystko wskazuje na to, iż najbliższe wakacje będziemy mogli bezpiecznie korzystać z kąpieliska w Brudnicach. Oczywiście zawsze musi znaleźć się jakieś "ale". Po pierwsze, aby pilotażowy program ruszył, gmina musi spełnić wiele warunków technicznych (m.in. odpowiedni sprzęt). Szczegółowe wytyczne magistrat otrzyma lada dzień. Nad wymienionymi przez WOPR warunkami będzie czuwał wydział infrastruktury i budownictwa.
Poza tym ważna jest również jakość wody. Pierwsze próbki zostały już poddane analizie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żurominie. Wyniki powinny być dostępne już po weekendzie majowym.
Program, o którym rozmawialiśmy z burmistrz Anetą Goliat miałby polegać na tym, aby w każdy weekend plaża w Brudnicach była strzeżona przez minimum dwóch wykwalifikowanych ratowników wodnych.
-Chcemy złożyć wniosek do PRO o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu nad rzeką Wkrą, między innymi tego kąpieliska - mówi burmistrz Gminy i Miasta Żuromin. Oczywiście poza dotacją unijną samorząd gminny na ten cel ma również zabezpieczone środki własne. Wyniki dotacji będą znane najwcześniej na jesieni, dlatego magistrat musi rozpocząć pracę na własny rachunek.
Ponadto teren plaży ma zostać nieco przebudowany. Tak jak dawniej ma tam powstać boisko do gry w piłkę plażową. Do współpracy w projekcie dołączyli się również pracownicy kompleksu sportowego "Orlik", którzy podczas weekendów będą służyli swoją pomocą na brudnickiej plaży.
Poczekajmy na wyniki Sanepidu oraz wytyczne WOPR-u.

Paula Borkowska

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #2499960 | 83.28.*.* 12 maj 2018 10:22

  Jaka władza takie kąpielisko. Nikt tam nie widzi dla siebie żadnego interesu a szkoda bo na pewno chętnych do korzystania jest wielu ale pod warunkiem, że to będzie kąpielisko porządne i bezpieczne, odpowiedni poziom wody, wydzielone miejsce dla dzieci, w odpowiednich godzinach nadzorowane przez ratownika.Czy ktoś się tym zajmie , czy tylko to chwyt przed wyborami, kiełbasa wyborcza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jkk #2497610 | 46.113.*.* 8 maj 2018 07:52

  Jakie kąpielisko jak za chwilę postawią tablicze zakaz kąpieli bo wynajda jakieś bakterie ekoli .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zsldd pis #2496898 | 83.28.*.* 6 maj 2018 17:30

  Anetka na tym kąpielisku to możesz wykąpać się z Michałem sama. Rzeka Wkra jest zasmrodona kurnikami I chlewniami na które wydałaś decyzje środowiskowe I decyzje I warunkach zabudowy. Tę kiełbasę wyborczą sprzedaj komu innemu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 3Maja #2495563 | 94.254.*.* 3 maj 2018 15:15

  Fajnie zorganizowana impreza. Szczególnie występ Orkiestry Dętej z Żuromina. Aż miło jak słyszy i widzi się że praca i pieniądze społeczne nie poszły na marne. Trzymajcie tak dalej a po powrocie obozu będziecie jeszcze lepszymi mistrzami. Dziękujemy za wspaniały występ. Może ktos wrzuci fotki?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ?? #2495336 | 94.254.*.* 2 maj 2018 20:05

  A który(a) oprócz Marka Markowskiego napisał posta pod swoim nazwiskiem,chyba jakaś Pani o swoim mężu i może ze dwóch ale trudno było ich zidentyfikować, jak jesteście odważni, to piszcie a do innych się nie czepiajcie,wam też brak cywilnej odwagi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (20)