Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

WKRA ŻUROMIN WYPUNKTOWAŁA KORONĘ

2018-04-30 12:08:30 (ost. akt: 2018-04-30 12:10:00)
Wkra jest liderem tabeli Ligi Okręgowej i zmierza po awans do IV ligi fot. mo

Podopieczni Macieja Grzybowskiego zdobyli kolejny komplet punktów. Na własnym obiekcie żurominianie pokonali Koronę Szydłowo 4:1. Dwie bramki dla żurominian zdobył Bartłomiej Nowacki, po jednej Jarosław Sawicki i Tomasz Kamiński.

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Żurominie po raz kolejny zaprezentowali się gracze Wkry Żuromin. W starciu 21. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej „zielono-czerwoni” mierzyli się z zawsze groźną Koroną Szydłowo.
O tym, że zespół z Szydłowa to ekipa bardzo groźna kibice, a przede wszystkim gracze Wkry mogli przekonać się już w trzeciej minucie spotkania. Wtedy to po akcji z lewej strony boiska piłka trafiła na piąty metr pod nogi Jarosława Bartnikowskiego, a ten stanął przed szansą wyprowadzenia Korony na prowadzenie. Napastnik zmarnował okazję, dobrą interwencją popisał się Marek Koczot. Chwilę później to żurominianie mieli swoja okazję. Dobre zagranie w tempo od Tomasza Kamińskiego do wychodzącego Bartłomieja Nowackiego, ten obsłużył Jarosława Sawickiego, który wbił piłkę do pustej bramki. Wkra Żuromin po znakomitym otwarciu zdominowała boiskowe wydarzenia. Jeszcze przed przerwą w 28 minucie gry podwyższyła wynik pojedynku. Bartłomiej Nowacki zwiódł obrońcę w polu karnym i silny strzałem pokonał Przemysława Węgierskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście domagali się jedenastki. Za rzekome zagranie piłki ręką. Arbiter jednak nie wskazał na rzut karny. Rzut karny podyktował za to w drugiej części gry po indywidualnej akcji Bartosza Narewskiego. Skrzydłowy żurominian zwiódł dwóch rywali, a trzeci zatrzymał go faulem. Do piłki podszedł Bartłomiej Nowacki i tym razem nie pomylił się. Korona odpowiedziała bramką w 73 minucie gry. Wkra nie pozostała rywalom dłużna i minutę później gola, który ustalił wynik spotkania zdobył Tomasz Kamiński.

Wkra Żuromin – Korona Szydłowo 4:1 (2:0)
Bramki: Sawicki 7 min., Nowacki 28, 50 min., Kamiński 74 min. – 73 min.

Skład: Koczot – Sokołowski, Stopczyński, Żelazny, Hrushytskyi – Rutkowski, Kamiński, A.Narewski, Nowacki, B.Narewski – Sawicki
Ponadto: Barski, Krzemiński,