Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

NOWE FOTELE JUŻ CZEKAJĄ!

2018-04-30 12:15:09 (ost. akt: 2018-04-30 12:16:53)
Na pierwszy rzut oka widać różnicę gabarytową fotela. Miejmy nadzieję, że zapewnienia o jego wygodzie będą prawdziwe.

Na pierwszy rzut oka widać różnicę gabarytową fotela. Miejmy nadzieję, że zapewnienia o jego wygodzie będą prawdziwe.

Podziel się:

Od kiedy w żuromińskim kinie pojawił się nowy projektor, widzowie coraz liczniej i chętniej zaczęli przychodzić na seanse. Większość z nich narzekała jednak na niewygodne fotele.

Pisaliśmy już na łamach „Kuriera Żuromińskiego”, o planowanej wymianie foteli kinowych.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Żurominie, która odbyła się 26 marca, radni mięli podjąć decyzję o tym, czy zabezpieczą środki na ten cel. Dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury wnioskował wówczas o kwotę 75 000 zł. Radni przychylnie odnieśli się do prośby Janusza Kuklewicza.
Pieniądze zagwarantowały kinu nowe-stare fotele z kina „Bałtyk” w Rypinie. Żuromińskie Centrum Kultury podpisało już umowę na zakup 211 sztuk siedzisk.
- Cały czas dążymy do podnoszenia standardów w naszej sali, jej wystrój oraz wyposażenie to początek lat 70-tych i w znacznej mierze należy go wymienić na bardziej aktualny. Obecne czerwone fotele pochodzą z Brodnickiego Domu Kultury i nie należą do wygodnych, ciężko w nich obejrzeć 2 godzinny film czy spektakl teatralny – tłumaczy dyrektor ŻCK Janusz Kuklewicz.
Ponadto instytucja wraz z Urzędem Gminy i Miasta Żuromin złożyła 3 wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Filmowego. Dofinansowanie miałoby pomóc w odnowieniu PRL-owskiej sali kinowej.
- Nie chciałbym unieruchamiać kina ze względu na remonty, nie po to starałem się o projektor. - kontynuuje Kuklewicz. - Ale natura przychodzi nam z pomocą. Wraz z nastaniem ciepłych dni zmniejszyła się ilość widzów i jeśli wszystko dopisze to może latem przystąpimy do przebudowy podłogi ze względu na większy gabaryt fotela – dodaje.
Miejmy nadzieję, że wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, a kinomaniacy już niedługo zasiądą na o wiele bardziej wygodnych fotelach.


Paula Borkowska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. (((()))) #2494636 | 94.254.*.* 1 maj 2018 09:56

  ZA POPRZEDNIEJ WŁADZY KUPILIŚMY PROJEKTOR KTÓRY BYŁ STREJ GENERACJI I JUŻ SIĘ NIE NADAWAŁ DO NICZEGO. BAGATELA 150000ZŁ. PÓŹNIEJ STARE FOTELE. TERAZ CHOCIAŻ MAMY NOWY PROJEKTOR I STARE FOTELE CZYLI JEST PROGRES. ROZWIJAMY SIE W DOBRYM KIERUNKU. NASTEPNY DYREKTOR KUPI NOWY PROJEKTOR I NOWE FOTELE. ZA DZIESIEC LAT NASTEPNY WYREMONTUJE PONAD POLWIECZNA SALE KINOWA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. .... #2494586 | 94.254.*.* 1 maj 2018 08:04

   Znowu , wyzwoliliśmy inne kino z barachła, czy radni nie wiedzą że tanie mięso psy jedzą

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz