Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

OWOCNE ODWIEDZINY W BIBLIOTECE

2018-04-30 12:18:01 (ost. akt: 2018-04-30 12:18:44)
Magda Podbylska zaprezentowała uczniom kilka swoich książek

Magda Podbylska zaprezentowała uczniom kilka swoich książek

Podziel się:

Nie po raz pierwszy Powiatowo-Miejkska Biblioteka Publiczna w Żurominie zorganizowała atrakcje dla najmłodszych. Tym razem była to lekcja biblioteczna oraz spotkanie z pisarzem. Do biblioteki przyjechali uczniowie z Poniatowa.

Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie bardzo często przygotowuje dla dzieci z terenu powiatu żuromińskiego niespodzianki. Ze względu na remont ich możliwości są nico ograniczone. Jednak dyrektor placówki Joanna Rakoczy zawsze znajdzie inne rozwiązanie.
Promowanie biblioteki to nie tylko czytelnia, czy punkt wypożyczania książek. Do tej pory były to również spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży, prelekcje z podróżnikami, a także spotkanie z pisarzami.
Tym razem z zaproszenia żuromińskiej biblioteki skorzystała Magda Podbylska – autorka kilku książek dla dzieci m.in.: „Tajemnice zatoki delfinów”, czy „Tajemnicy świstakowej polany”. Jej słuchaczami byli uczniowie klas I-V ze Szkoły Podstawowej w Poniatowie.
Pisarka bardzo szybko i w łatwy sposób nawiązała kontakt z dziećmi, które z uwagą słuchały fragmentów książek i poprzez zabawę wprowadziła w świat nauki.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani przebiegiem spotkania z gościem. Chętnie odpowiadali za zadawane pytania i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Na koniec nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów.
W tym samym czasie inna grupa uczniów wzięła udział w lekcji bibliotecznej pt.: „Narodowe Święto Niepodległości – refleksje nad wolnością”. Z poniatowską młodzieżą spotkała się bibliotekarka Grażyna Błażejczyk, która omówiła symbole narodowe, a także przedstawiła dzieje obchodów Święta Niepodległości na przestrzeni lat.
Na koniec spotkania dzieci odpowiadały na wylosowane tematycznie pytania.


Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB