Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

PRZEDSZKOLE PRZY ŻCK?

2018-05-04 08:41:21 (ost. akt: 2018-05-04 08:45:32)

Podziel się:

Urząd miasta planuje utworzyć punkt przedszkolny przy Żuromińskim Centrum Kultury. Cały czas jedenaścioro 3-latków znajduje się na liście rezerwowej. Kontrowersyjny pomysł, nie spodobał się rodzicom maluchów.

Władze Żuromina cały czas szukają rozwiązania w kwestii zapewnienia miejsca 3-latkom w publicznych przedszkolach. Zakończono już nabory do miejskich placówek, jednak dla jedenaściorga maluchów zabrakło miejsc. Rozwiązanie, które zaproponował podczas posiedzenia komisji oświaty wiceburmistrz Michał Bodenszac, nie zyskało aprobaty zarówno rodziców i radnych.
- Urząd podjął próby stworzenia dodatkowego punktu przedszkolnego w sali, w Żuromińskim Centrum Kultury- oznajmił wiceburmistrz. Precyzując, chodzi o świetlicę środowiskową „Słoneczko”. Magistrat prowadził już wstępne rozmowy z Sanepidem, pomysł będzie konsultowany również ze strażą pożarną.
Obecne podczas posiedzenia komisji oświaty Rady Miejskiej mamy dopytywały, czy nie ma możliwości rozbudowy obecnego budynku przedszkola. Według nich dzieci uczęszczające do oddziału przy ŻCK będą odizolowane. Kolejnym problemem, na który zwróciły uwagę to brak miejsca do zabawy na świeżym powietrzu.
- Na dziś na co możemy liczyć, jak przyjdzie wrzesień, to co ja mam zrobić?- pytała jedna z mam.
- W ciągu najbliższych tygodni mam nadzieję, że wyjaśni się sprawa możliwości uruchomienia punktu przedszkolnego, tutaj w Żuromińskim Centrum Kultury- odpowiedział Michał Bodenszac.
Do dyskusji włączyła się wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Halina Jarzynka, która również miała zastrzeżenia do tworzenia punktu przedszkolnego w „Słoneczku”, podkreślając wykluczenie dzieci z życia przedszkola. – Moim zdaniem powinno się w szkole gospodarować miejscem, jeżeli odchodzą klasy gimnazjalne…- dodała Halina Jarzynka. – Panie burmistrzu ile teraz klas gimnazjalnych odchodzi? Przecież to się wiąże z mniejszym zapotrzebowaniem na sale lekcyjne- stwierdziła wiceprzewodnicząca.
- Proszę zorganizować spotkanie z dyrektorami tych placówek i niech państwu wyjaśnią, czy mają miejsca czy nie- odpowiedział wiceburmistrz. Bodenszac dodał, że już wcześniej rozmawiano z dyrektorami, którzy zgodnie przyznali, że nie są w stanie oddać już więcej klas.
- Szanowni państwo, czy my możemy prosić, żeby ten punkt utworzono jednak w szkole nr 2? Musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo dzieci, ich rozwój i integrację – zwróciła się do radnych jedna z mam.
- Panie burmistrzu i drogie panie, w ciągu dwóch tygodni zrobimy kolejne spotkanie, zaproszę dyrektorów szkół i przedszkoli- odpowiedział przewodniczący komisji oświaty Leszek Łuczkiewicz.
Sprawa cały czas pozostaje otwarta. Nie wiadomo, czy urząd dostanie zgodę na utworzenie punktu przedszkolnego w „Słoneczku”. Czy kolejne posiedzenie komisji, tym razem z dyrektorami szkół i przedszkoli przyniesie jakieś rozwiązanie? Do tematu z pewnością wrócimy
Kacper Czerwiński

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Przedszkolanka #2497125 | 83.31.*.* 7 maj 2018 08:42

  Piszesz pod różnymi nickami z IP 94.254.*.* i myślisz że cię nie znamy? Towarzyszu z PSL którego obecna władza nie trawi i nie dała się omamić

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Przedszkolanka #2497024 | 94.254.*.* 6 maj 2018 21:35

   Wspaniały pomysł ażeby zorganizować przedszkole w ŻCK. Takie małe bąki w wieku trzech lat będą miały od dzieciństwa kontakt z kulturą. Kiedy przyjdzie pora na spanie próbę zacznie orkiestra strażacka a może pośpiewa im chór nauczycielski? Lokalizacja dla trzy latków idealna. W wieku czterech lat przeniesiemy ich do szkoły tam będą miały kontakt ze starszymi kolegami i będą sie uczyć życia. W wieku pięciu lat jako kulturalne i wychowane pójdą do przedszkola w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin. Tu nauczą się polityki i zarządzania. A w wieku sześciu lat pójdą do do zerówki i po problemie az do momentu kiedy skończą studia. Wrócą za dwadzieścia kilka lat do Żuromina i obejmą władzę w magistracie. Jaka z tego korzyść? Taka że będąc tak przygotowanymi do życie nie będą podejmować tak absurdalnych decyzji. Cieszy że to co trwa od ponad trzech lat jesienią już się zakończy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Przedszkolak #2497010 | 83.28.*.* 6 maj 2018 20:58

   Żeby wiedzieć,że miejsce małych dzieci jest w przedszkolu to nie potrzeba mieć skończonych studiów związanych z oświatą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Grzegorz #2496086 | 89.75.*.* 4 maj 2018 19:55

    Gdyby "dobra" zmiana nie kazała trzymać 6-latków w przedszkolach, to byłyby miejsca w przedszkolach dla 3-latków

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

    1. Panie Michale #2495869 | 217.153.*.* 4 maj 2018 09:49

     Najlepiej jakby to dodatkowe przedszkole było w urzędzie. Trzeba tylko przeprowadzić konsultacje. I następny mądry pomysł wejdzie w życie.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (16)