Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

KOLEJNE POSTĘPOWANIA W ZIELONEJ

2018-05-07 09:01:21 (ost. akt: 2018-05-07 09:06:21)
Przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym będzie się tłumaczyć 7 nauczycieli

Przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym będzie się tłumaczyć 7 nauczycieli

Podziel się:

Rzecznik Dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające wobec 7 nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Sprawa jest pokłosiem charytatywnej akcji zorganizowanej przez uczniów. – Komu chodzi o dobro dziecka?- pyta ZNP

W „Kurierze” z 11 kwietnia pisaliśmy o wszczętym przez Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim postępowaniu wobec dyrektora ZSP w Zielonej Czarka Ossowskiego. Dyrektorowi zarzucono stosowanie nieuprawnionych praktyk poprzez wprowadzanie i sprzedaż certyfikatów umożliwiających podniesienie ocen z danego przedmiotu. Rozprawa dyscyplinarna Czarka Ossowskiego odbędzie się w poniedziałek 7 maja. Rzecznik Dyscyplinarny domaga się zwolnienia z pracy dyrektora ZSP.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy akcji charytatywnej zorganizowanej przez samorząd uczniowski z okazji mikołajek. Podczas kiermaszu sprzedawano świąteczne wypieki, ozdoby, dekoracje świąteczne oraz certyfikaty podnoszące jednorazowo ocenę z odpowiedzi ustnej, kartkówki bądź klasówki. Pieniądze zostały przeznaczone na działalność samorządu uczniowskiego oraz zakup paczek dla najuboższych uczniów.
Sprawa sprzedaży certyfikatów umożliwiających podwyższenie oceny zbulwersowała jedną z matek, podaje się za nią autor/autorka anonimu skierowanego m.in. do Rzecznika Dyscyplinarnego. Pod tym kątem placówka została skontrolowana przez Kuratorium Oświaty. Wizytator nie dopatrzył się jednak, znaczących uchybień. W protokole pokontrolnym zalecił, aby dyrektor bardziej przyglądał się akcjom organizowanym przez uczniów.
Rzecznik Dyscyplinarny oprócz Czarka Ossowskiego postanowił przyjrzeć się również 7 nauczycielom zatrudnionym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Wszczęto wobec nich postępowanie wyjaśniające podejrzewając, że dopuścili się uchybienia godności nauczyciela, o czym stanowi art.6 Karty Nauczyciela.
- Komu chodzi o dobro dziecka?- pyta retorycznie prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Marzena Więckowska. Prezes zaznacza, że maj to okres matur. Działania Rzecznika Dyscyplinarnego mogą dezorganizować pracę szkoły. Więckowska podkreśla, że na świadków mogą być powoływani nauczyciele, którzy pracują w komisjach egzaminacyjnych oraz maturzyści. – Narażać uczniów na stres w takim okresie, czy to jest dobro dziecka?- komentuje prezes ZNP.
Marzena Więckowska będzie obrońcą dwojga nauczycieli (Mirela Rzymowska i Marcin Przywitowski), którzy należą do Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Kacper Czerwiński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Absolwentka #2498979 | 83.144.*.* 10 maj 2018 16:25

    A czy ta matka-anonim nie ma przypadkiem na imię Ireneusz?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Hehe #2497199 | 5.60.*.* 7 maj 2018 12:02

    Maddka xD

    ! - + odpowiedz na ten komentarz