Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

- ALBO NIESPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNA, ALBO TOTALNE LEKCEWAŻENIE... -

2018-05-07 13:21:53 (ost. akt: 2018-05-07 13:23:48)
Wójt gminy Lubowidz nie przebierał w słowach

Wójt gminy Lubowidz nie przebierał w słowach

Podziel się:

- zastanawiał się na sesji wójt gminy Lubowidz, oceniając stan drogi między Lubowidzem a Osówką. Po raz kolejny Krzysztof Ziółkowski w ostrych słowach ocenił władze powiatu.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Lubowidzu (26.04) radni zajęli się między innymi uchwałami w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Kipichy oraz zabezpieczenia środków finansowych na utworzenie gminnego żłobka. To już kolejne podejście samorządu do uruchomienia placówki dla najmłodszych mieszkańców gminy. Lubowidz już w tamtym roku pozyskał środki zewnętrzne (1 466 537,58 złotych) na adaptację budynku przy ulicy Leśnej. W żłobku miało znaleźć się miejsce dla 24 dzieci oraz 5 stanowisk pracy.
Dwa przetargi na realizację inwestycji zostały jednak unieważnione. Pierwszy z powodu zbyt wysokiej oferty, samorząd miał zabezpieczone na ten cel około 2,6 mln złotych, a jedyny wykonawca, który stanął do przetargu zaproponował 4,8 mln złotych. Drugi przetarg został unieważniony ze względu na rozbieżności i błędne wyliczenia w ofercie. Do trzech razy sztuka? Wszystko okaże się po zakończeniu procedury przetargowej. Gmina Lubowidz otrzymała promesę na dofinansowanie (480 000,00 zł.) budowy żłobka z resortowego programu Maluch+” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Sesję zdominował jednak punkt o zaopiniowaniu projektu uchwały Rady Powiatu Żuromińskiego w sprawie podziału na okręgi wyborcze. Jak pisaliśmy w „Kurierze”, jesienią podczas wyborów samorządowych do Rady Powiatu wybierzemy 15, a nie jak dotychczas 17 radnych. Liczba mieszkańców powiatu żuromińskiego spadła poniżej 40 tysięcy mieszkańców, stąd okrojony skład rady. W przypadku okręgu wyborczego, do którego należy gmina Lubowidz (razem z gminą Kuczbork) ilość mandatów zostaje bez zmian. Te dwie gminy będzie reprezentowało 5 radnych. Liczba mandatów zmniejszy się natomiast w pozostałych dwóch okręgach.
- Mandaty są podzielone stosownie do liczby mieszkańców- tłumaczył wójt Krzysztof Ziółkowski. – Może być taka sytuacja, że kandydaci zamieszkujący gminę Lubowidz zdobędą pięć mandatów- wtrącił przewodniczący Michał Zieliński. W tym momencie samorządowcy zeszli jednak na temat współpracy między Gminą Lubowidz a Starostwem Powiatowym. Już od dłuższego czasu relacje na tej linii są mocno napięte. Kością niezgody jest stan dróg powiatowych.
- Mamy prawie 100 km dróg powiatowych na swoim terenie, 80 % to jest stan żałosny, opłakany, nawet nie podlegający już jakiejkolwiek normalnej krytyce- skomentował wójt Krzysztof Ziółkowski. W podobnym tonie wójt wypowiedział się na temat pozimowych napraw „powiatówek”.
- Droga Osówka-Lubowidz, samochody niszczą karoserię, niszczą zawieszenie (…) Wysypać tłuczeń? Nie zagęścić, tak jak należy? Nie chcę ubliżać, ale naprawdę ludzie z IQ poniżej 100 wiedzieliby jak to zrobić- dodał zażenowany Ziółkowski. Suchej nitki wójt nie zostawił również na Powiatowym Obwodzie Dróg, który odpowiada za infrastrukturę drogową. To fakt, droga między Osówką a Lubowidzem jest w fatalnym stanie. Ubytki zostały zasypane tłuczniem, jednak przejeżdżając tamtędy trzeba zachować szczególną ostrożność. Na całe szczęście droga będzie remontowana. Pierwszy etap przebudowy ma zostać zrealizowany do 30 września 2018 roku. Druga część do 15 maja 2019 roku.
Wójt uważa, że mimo okresu przejściowego droga powinna być w lepszym stanie. – Tam można co najwyżej 20 km/h jechać- skomentował Ziółkowski. – Albo niesprawność intelektualna, albo totalne lekceważenie swojego stanowiska, lekceważenie osób i mienia, za które się odpowiada. Ani prośby, ani rozmowy, tu nic nie działa- tłumaczył wójt. -Jeżeli dobro naszej gminy leży nam na sercu, zrobimy w tych wyborach wszystko, żeby to towarzystwo znalazło się tam gdzie ich miejsce. Na pewno poza murami starostwa- skwitował Krzysztof Ziółkowski
To nie koniec gorzkich słów pod adresem władz powiatu. Na cenzurowanym znalazła się również zorganizowana przez Starostwo Powiatowe konferencja „Powiat Żuromiński Bliżej Mieszkańców”, w której wzięło udział blisko 100 sołtysów. – Starosta spotyka się z sołtysami, dla mnie to jest tuba wyborcza, propaganda wyborcza, która nie powinna mieć miejsca na koszt publiczny. Sołtysów ma uszanować wójt, burmistrz- stwierdził oburzony Ziółkowski. – Jeszcze opowiadanie jakiś herezji i defetyzmów w radiu, że tylko gmina Lubowidz nie przyjęła zaproszenia, do czego? Starosta zaprasza moich sołtysów i mówi tak: daj na statuetki i daj na catering ja ich ugoszczę za twoje pieniądze. – dodał ironicznie wójt.

Kacper Czerwiński

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rozsądna #2499906 | 94.254.*.* 12 maj 2018 08:06

  Ja uważam że po kilkudziesięciu latach nieudolnych rządów PSL razem z koalicjantami przez 20 lat poziom życia mieszkańców w porównaniu do ościennych powiatów wzrósł bardzo mało. Dlatego po pierwsze powinna się zawiązać grupa młodych inteligentnych wykształconych ludzi znających języki informatykę zarządzanie i w każdym z okręgów utworzyć listy właśnie z takimi kandydatami. Przyszłość jak zawsze od pokoleń jest w młodości. Nie stare ramole którzy siedzą na budżetowych stołkach od lat. Co wtedy by się zmieniło? Ten beton zostałby skruszony i może zaczelibyśmy powoli doganiać przynajmniej ościenne powiaty. Sierpc: SPA w skansenie; piękna komenda policji; basen; budowa stadionu dla ,,Kasztelana Sierpc". Gdzie my jesteśmy? Pozostawiając tych samych ludzi przy władzy uwstecznimy się jeszcze bardziej. Nadzieja tylko w młodych nie skażonych układami nieuzależnionych od nikogo. Wypowiedzi Pana Wójta Lubowidza i Pana Starosty świadczą o tym że zarówno dla jednego jak i drugiego jak ich kolegów i koleżanek nastąpil kres bycia w samorządach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jjj #2499895 | 94.254.*.* 12 maj 2018 07:36

   Kabaret, tylko tyle i aż tyle.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rodak #2499125 | 5.172.*.* 10 maj 2018 21:58

   Tak trzymać Panie Wójcie - gratulacje za odwagę i mówienie prawdy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Wójt #2498661 | 94.254.*.* 10 maj 2018 08:08

   Panie wójcie wygraną w Lubowidzu masz na 100%. Poświęc czas na kampanię do powiatu i zgarnij jak najwięcej masz na to potęzna szansę gdyz obecnej władzy z powiatu nikt juz nie akceptuje. A zmiany muszą jesienią nastąpic gdyz tak dalej byc nie moze. Stracone dwadziescia lat pod przewodnictwem psl to zbyt dlugi okres azeby mogl ciagnac sie jeszcze dalej. powodzenia w wyborach do gminy i do powiatu na terenie gminy lubowidz. Wierzymy w pana i w pana dobre intencje.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Lubowidzak #2498096 | 94.254.*.* 9 maj 2018 06:20

   Jeden z niewielu który mówi prawdę o "pracy" Powiatu. Prawidłowo PiS powinien zlikwidować te twory budżetowe okradające społeczeństwo i przekazać te obowiązki gminom. Na terenie naszej gminy są tylko drogi powiatowe. Przekazać w nasze zarządzanie te drogi i subwencje z tym związane i już Powiatowy Obwód Dróg z dwoma dyrektorami i brakiem rąk do pracy byłby niepotrzebny. Brawo Panie Wójcie. Niech Pan tak trzyma dalej a sukces przyjdzie jesienią. "żeby to towarzystwo znalazło się tam gdzie ich miejsce. Na pewno poza murami starostwa." Życzę Panu z całego serca azeby sie Pana słowa spełniły. Nikt z IQ POWYŻEJ 1OO nie powinien zaglosowac na PSL.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (20)