Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

SZEŚĆ TRAFIEŃ ŻUROMIŃSKIEJ WKRY

2018-05-08 14:16:22 (ost. akt: 2018-05-08 14:16:55)
Bartłomiej Nowacki (pierwszy z lewej) wiosną jest bardzo skuteczny fot. mo

Wkra Żuromin wciąż na fali. Podopieczni Macieja Grzybowskiego nie dali najmniejszych szans beniaminkowi Campeon.pl Ligi Okręgowej Mazowszu Jednorożec. Na terenie rywala „zielono-czerwoni” triumfowali aż 6:1.

Wkra Żuromin zdominowała spotkanie przeciwko Mazowszu Jednorożec i zasłużenie sięgnęła po kolejny komplet punktów. Utrzymała zatem przewagę sześciu punktów nad Nadnarwianką Pułtusk, która toczy bój o awans do IV ligi z Wkrą.
Podopieczni Macieja Grzybowskiego w pierwszej połowie mieli dużo więcej z gry, sporo optycznej przewagi, ale z wykończeniem akcji był problem. W 5 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Arkadiusz Narewski. Strzał młodego gracza Wkry zatrzymał się jednak na słupku. W 16 minucie zawodnik ten mógł unieść ręce w geście triumfu. Tym razem po jego strzale Wkra wyszła na prowadzenie. Do przerwy więcej bramek już nie było.
Po zmianie stron rozpoczęła się kanonada „zielono-czerwonych”. Po kombinacyjnej akcji i zagraniu Sawickiego na listę strzelców wpisał się Nowacki. Jedenaście minut później strzałem od słupka bramkarz Mazowsza pokonał Rutkowski. Kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Jarosław Sawicki, a chwilę później trafił głową po dośrodkowaniu Nowackiego z rzutu rożnego. Wynik ustalił bramkostrzelny wiosną Nowacki. W międzyczasie gola honorowego zdobył dla Mazowsza Bartosz Kardaś.

Mazowsze Jednorożec - Wkra Żuromin 1:6 (0:1)
Bramki: A. Narewski 16 min., Nowacki 50, 83 min., Rutkowski 61 min., Sawicki 67, 72 min.

Skład: Koczot - Barski, Hrushytskyi (Krzemiński), Żelazny, D.Stopczyński, Sokołowski, A.Narewski, Rutkowski (M.Stopczyński), Chojnacki, Nowacki, Sawicki (Budka)