środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

PODSUMOWANIE MAJÓWKI

2018-05-09 09:36:58 (ost. akt: 2018-05-09 09:37:39)

Podziel się:

Długi weekend za nami. Był to bardzo pracowity czas dla policjantów. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo na powiatowych drogach.

Tegoroczny weekend majowy dla niektórych podróżnych rozpoczął się już w piątek 27 kwietnia i trwał do niedzieli 6 maja. Jak wiadomo okres długiego wypoczynku zawsze jest czasem wytężonej pracy mundurowych. Aż kilkudziesięciu funkcjonariuszy na terenie powiatu żuromińskiego prowadziło wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend majowy”. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa , a dzieci przewożone są w fotelikach.
W trakcie majówkowych kontroli drogowych nie ujawniono żadnych kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Policjanci zabezpieczali tylko 3 kolizje drogowe, w których nie było poszkodowanych.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zgodnie z kodeksem karnym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Żuromin
st.asp. Robert Wierciński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB