Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

BĘDZIE KOLEJNA ROZPRAWA

2018-05-11 09:00:47 (ost. akt: 2018-05-11 09:04:13)

Podziel się:

W poniedziałek 7 maja w Kuratorium Oświaty w Ciechanowie odbyła się rozprawa dyscyplinarna Czarka Ossowskiego. 30 kwietnia dyrektor ZSP został zawieszony.

Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim wysłuchała wyjaśnień oskarżonego o stosowanie nieuprawnionych praktyk poprzez wprowadzanie i sprzedaż certyfikatów umożliwiających podniesienie ocen - Czarka Ossowskiego, obecnie zawieszonego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. W związku z toczącym się postępowaniem, dyrektor został zawieszony w pełnieniu obowiązków (dyrektora oraz nauczyciela) przez starostę Jerzego Rzymowskiego. Obowiązki Ossowskiego przejęła wicedyrektor placówki Ewelina Wawszczak.
Rozprawa dyscyplinarna odbyła się w poniedziałek 7 maja. Obrońcy Czarka Ossowskiego wnioskowali o powołanie nowych świadków oraz dowodów. Członkowie komisji wyrazili na to zgodę. Tym samym na 28 maja wyznaczyli kolejny termin rozprawy. Komisja dyscyplinarna powołała na świadków 7 nauczycieli wobec, których wszczęła postępowanie wyjaśniające, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Kacper Czerwiński

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. do ccc Japa #2501520 | 185.220.*.* 14 maj 2018 19:19

    Czarek, przestan sie wybielac na forum. Przyznaj ze porwałeś się na tę szkołe i chciałeś ją zrewolucjonizować. Niestety nie masz zadnego doświadczenia w kierowaniu szkołą. A doradców też nie masz za obrotnych. Pamiętasz do ilu konkursów stawałeś? Myślałeś że powiat będzie cię wspierał a wystawili cię po całości. Widzę ze postępujesz pracy tak jak na boisku - a szkoła to nie przelewki. Objołeś stanowisko w cieniu skandalu i tak się z nim pożegnasz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ccc #2500968 | 37.47.*.* 14 maj 2018 06:28

    Błąd był, szkoda że nikt nie spojrzał na to innym okiem, nie odradzil takich kuponów, każdy miał na myśli tylko dobry cel, no cóż ktoś się z błędu ucieszył. Ale to tylko błąd, którego inteligentny człowiek już nie popełni, który dostaje nauczke swojego życia. Uwazam, że powinno się to już dawno skończyć, nagana i tyle, bo formalnie trzeba. A wnioski już wyciągnięte, tylko szkoda, że młody energiczny dyrektor dostaje takiego kopa, ale może lepiej że już na początku, bo teraz będzie czujny

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)