Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

W KSIĄŻCE MAŁE JEST WIELKIE

2018-05-14 09:00:43 (ost. akt: 2018-05-14 09:03:46)
Pierwszaki z żuromińskiej „dwójki” bardzo ładnie przedstawili swoje ulubione postaci z książek

Pierwszaki z żuromińskiej „dwójki” bardzo ładnie przedstawili swoje ulubione postaci z książek

Podziel się:

Właśnie tak brzmi tegoroczne motto Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. W ramach święta Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 do udziału w zajęciach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Powiatwo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie przygotowała „książkowe spotkanie”.
Nie jest ono zorganizowane po raz pierwsze przez żuromińska placówkę. Każdego roku w projekcie biorą udział uczniowie z okolicznych szkół.
Tym razem w spotkaniach, które odbyły się 25 i 27 kwietnia wzięli udział uczniowie klasy I i III z Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie.
Pierwszego dnia (25 kwietnia) uczniowie z klasy I wraz z wychowawczynią Ewą Wodzikowską, obejrzeli prezentację przybliżającą Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Bibliotekarki zapoznały je również z historią powstania Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Po nauce przyszedł czas na przyjemności. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania pt.: „Matylda i czekoladowe ciastko”. Na zakończenie każde dziecko miało za zadanie namalować swoją ulubioną postać z książki.
Dwa dni później placówkę odwiedzili nieco starsi uczniowie - III-klasiści z wychowawczynią Marzeną Staroń. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzały fragmenty jednej z przygód Neli – małej reporterki. Bardzo chętnie wzięły również udział w głośnym czytaniu przygód małej podróżniczki. Kolejnym zadaniem gości było namalować dowolnie wybraną przygodę Neli.
Po każdym ze spotkań czekał słodki poczęstunek.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB