Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

BORUTA PRZEGRYWA SPOTKANIE

2018-05-15 15:10:13 (ost. akt: 2018-05-15 15:12:14)
Trener Mariusz Kołakowski otrzymał dwie żółte kartki fot. arch

Boruta Kuczbork uległa na własnym terenie Koronie Karolinowo. W ważnym dla układu tabeli meczu między ligowymi sąsiadami padł wynik 1:5 na niekorzyść podopiecznych Mariusza Kołakowskiego.

Bardzo ważne spotkanie dla układu dolnych rejonów tabeli miało miejsce w miniony weekend w Kuczborku. Na stadionie przy ulicy Młyńskiej spotkały się dwa zespoły, które przed rozpoczęciem rywalizacji miały na swoim koncie po dwadzieścia punktów.
Zarówno Boruta jak i Korona miały tego dnia w planach jedno – zwycięstwo.
Skuteczniej spotkanie rozpoczęli gracze gości i to oni do przerwy schodzili z jednobramkową przewagą, a o zwycięstwie zespołu z Karolinowa zadecydował pierwszy kwadrans drugiej odsłony. Gracze Cezarego Kwiatkowskiego za sprawą Huberta Bulaka zadali dwa ciosy. Bulak najpierw w 53 minucie, a później w 59 zdobył bramki, które sprawiły, że trzy punkty były bardzo blisko przyjezdnych. Na domiar złego w 65 minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został zawodnik Boruty Sebastian Rybak. Nie poprawiło to sytuacji gospodarzy, którzy jeszcze w 74 minucie i 90 minucie gry stracili kolejne bramki. Najpierw Karol Brzeszkiewicz, a później Mariusz Błaszczak. W między czasie honorowe trafienie zaliczyli także „Boruciarze”. Autorem bramki był Adam Juszczyk. Boruta Kuczbork całe spotkanie musiała kończyć w podwójnym osłabieniu. W 93 minucie gry drugą żółtą kartką napomniany został grający trener Mariusz Kołakowski. Nie miało to już jednak żadnego wpływu na wynik pojedynku. Boruta uległa Koronie i traci do rywala trzy punkty. Obecnie zespół z Kuczbork zajmuje dwunastą lokatę.