Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

TRUDNY POJEDYNEK ZA TRZY PUNKTY

2018-05-15 15:15:25 (ost. akt: 2018-05-15 15:18:53)
Wkra Żuromin uczciła 100-lecie odzyskania Niepodległości zdobyciem setnej bramki w rozgrywkach fot. mo

\Wkra Żuromin pokonała w 23. kolejce Campeon.pl Ligi Okręgowej Ostrovię Ostrów Mazowiecką 2:1. Zwycięstwo podopiecznym Macieja Grzybowskiego nie przyszło łatwo. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 71 minucie gry Bartłomiej Nowacki.

Podopieczni Macieja Grzybowskiego w sobotnie przedpołudnie (5.05) stoczyli niezwykle ciekawe spotkanie z Ostrovią Ostrów Mazowiecką. Zespół Pawła Kowalczyka znakomicie prezentuje się wiosną. Podobnie jak Wkra, wiosną przegrali tylko jeden mecz. Jednak od pierwszych minut to „zielono-czerwoni” nadawali ton boiskowym wydarzeniom i szybko objęli prowadzenie. Nic nie wskazywało na to, że ten mecz może przynieść aż tyle emocji. W 8 minucie po szybkim rozpoczęciu gry z rzutu wolnego Bartosz Narewski wyprowadził Wkrę na prowadzenie. W tej części gry nasz zespół miał jeszcze kilka wybornych okazji. Swoje szanse – dwie – zmarnował Jarosław Sawicki, który najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a później po dośrodkowaniu strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Szansę na drugiego gola zmarnował Narewski, golkipera rywala próbowali pokonać Nowacki i Rutkowski. Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla żurominian. Goście rozpoczęli drugą część gry zdecydowanie odważniej, a to przełożyło się na sytuacje bramkowe. Na szczęście podopiecznych Macieja Grzybowskiego żaden z napastników Ostrovii nie był w stanie pokonać Mateusza Lewandowskiego. Piłki mijały żuromińską bramkę o centymetry.

W 71 minucie spotkania stało się jednak to, na co wszyscy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim czekali. Piłkę w polu karnym otrzymał Bartłomiej Nowacki, minął defensora rywala i strzałem lewą nogą w samo okienko bramki pokonał Pochuliakova.
Wkra wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania, choć serca kibiców mocno zadrżały w samej końcówce. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zupełnie niegroźnej sytuacji piłka wypadła z rąk bramkarza Wkry Mateusza Lewandowskiego. Błąd ten mógł kosztować utratę trzech punktów, ale na szczęście defensorzy Wkry zablokowali możliwość strzału przez napastnika Ostrovii i oddalili niebezpieczeństwo. Wcześniej nasi gracze mogli podwyższyć prowadzenie i uspokoić spotkanie, ale strzał Rutkowskiego obronił bramkarz, a Sawicki tego dnia nie był w stanie trafić do siatki.

Wkra Żuromin – Ostrovia Ostrów Maz. 2:1 (1:1)
Bramki: B.Narewski 8 min., Nowacki 71 min. – Zacheja 44 min.

Skład: Lewandowski – Hrushytskyi, Żelazny, Stopczyński, Krzemiński – B.Narewski, A.Narewski, Kamiński, Nowacki, Rutkowski – Sawicki
Ponadto: Chojnacki