Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

2018-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-16 13:15:49)
O tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” walczyło łącznie 111 uczniów

O tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” walczyło łącznie 111 uczniów

Podziel się:

Młodzież z naszego powiatu jest wszechstronnie uzdolniona. Świadczyć mogą o tym wyniki konkursów, w których biorą udział. Tym razem przedstawimy uczniów, dla których ortografia jest banalnie prosta.

Konkurs ortograficzny o „Złote Pióro Starosty” oraz tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” jest na stałe wpisany w kalendarz imprez organizowanych przez samorząd. Każdego roku cieszy się on dużym zainteresowaniem.
Konkurs przygotowany został w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. W etapie drugim wzięli udział przedstawiciele z: 18 szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 4 szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie o tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” walczyło 111 uczniów.
We wtorek ( 8 maja) wszystkich laureatów konkursu wraz z opiekunami zaproszono do „Słonecznego Dworku” w Chamsku. Na miejscu odbyło się wręczenie nagród oraz podziękowań dla nauczycieli, którzy rzetelnie przygotowywali młodzież do dyktanda. Nie zabrakło również podziękowań dla komisji konkursowej w składzie: Ewa Zalewska, Iwona Siudzińska, Bożena Jackowska i Henryk Wrzosek. Jurorzy mieli za zadanie sprawdzić aż 132 dyktanda napisane przez uczestników konkursu.
Najzdolniejszym laureatom nagrody wręczyli: starosta Jerzy Rzymowski i kierownik Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanna Jucewicz-Morawska.
Po części oficjalnej swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie. Nauczyciele oraz zaproszeni gości mogli wysłuchać również prelekcji Beaty Radzewicz - doradcy metodycznego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie zatytułowanego: „Słów kilka na temat stanu współczesnej polszczyzny”. Po nie łatwych dyktandach najlepszymi okazali się w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce oraz tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” otrzymał Jakub Budka ze Szkoły Podstawowej w Lutocinie; II miejsce - Julia Dobies ze Szkoły Podstawowej w Lutocinie; III miejsce - Maciej Matyjasek ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu;
W gimnazjach:I miejsce oraz tytuł „Powiatowego Mistrza Ortografii” otrzymała Aleksandra Pudlak z Gimnazjum Nr 2 w Żurominie; II miejsce - Aleksandra Stankiewicz z Gimnazjum w Lutocinie; III miejsce - Magdalena Paluszewska z Gimnazjum Nr 2 w Żurominie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii otrzymała Natalia Kluczewska z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu; II miejsce - Kamil Paluszewski z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie; III miejsce - Kamila Woźniak uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Paula Borkowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. masarz #2502728 | 94.254.*.* 16 maj 2018 13:31

    Pierwszy i vice mnie załamują, niech im obetną wypłaty o 30%,nie robią nic tylko latają jak kot z pęcherzem,obciąć im kasę,za darmo niech pracują jak nie pracują.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)