Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

KĄPIELISKO CORAZ BLIŻEJ

2018-05-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-18 12:41:15)

Podziel się:

Do wakacji zostało bardzo mało czasu. Dlatego też Urząd Gminy i Miasta w Żurominie ma pełne ręce roboty związane z utworzeniem kąpieliska w Brudnicach. Woda zbadana, projekt gotowy. Pozostało tylko czekać na wytyczne ratowników.

Jak już pisaliśmy na łamach „Kuriera” (nr 616) burmistrz Aneta Goliat chce rozpocząć program pilotażowy dotyczący stworzenia strzeżonego kąpieliska w Brudnicach. Z plaży przy moście korzysta wielu mieszkańców naszej gminy. Problem w tym, że kąpiel w tym miejscy jest nielegalna.
Najprawdopodobniej pod koniec czerwca w Brudnicach pojawią się ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Działdowie, którzy zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów.
O projekcie dyskutowano podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Żurominie.
-Na dzień dzisiejszy chcemy uruchomić w Brudnicach kąpielisko z prawdziwego zdarzenia, – powiedziała kierownik wydziału infrastruktury Marianna Budzińska.
Na brudnickiej plaży poza toi-toiami będą znajdować się pomost i schody. W połowie kwietnia pobrano próbkę wody do zbadania przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w Żurominie. Analiza nie wykazała żądnych nieprawidłowości.
-Brzeg rzeki w Brudnicach spełnia wymagania, aby być kąpieliskiem – dodała Marianna Budzińska.
-Kąpielisko będzie określone na zasadzie regulaminu. - wspomniał wiceburmistrz Michał Bodenszac. -Będą w nim określone dni i godziny, w których będzie strzeżone. Poza tymi okresami kąpielisko będzie niestrzeżone i gmina nie będzie pełniła żadnej odpowiedzialności za kapiących się – podkreślił.
Podczas sesji 11 maja radni podjęli uchwałę w sprawie wykazu kąpielisk 2018 roku na terenie Gminy i Miasta w Żurominie oraz określenia sezonu kąpielowego. Urzędnicy w dalszym ciągu czekają na wytyczne od WOPR-u, które pomogą jak najszybciej rozpocząć przygotowanie plaży do sezonu letniego. Miejmy nadzieję, że na planach się nie skończy.

Paula Borkowska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ormowiec #2519612 | 94.254.*.* 15 cze 2018 11:09

    Po co kąpielisko,walczyć z pijakami trzeba będzie.Utopi się jeden albo dwóch to będą biadolić i prokuratora wzywać, kąpać się można ale pod prysznicem.Temat kąpieliska w tym roku należy zakończyć.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Xxx #2518680 | 37.47.*.* 13 cze 2018 21:32

    W Działdowie nie ma WOPR. Ratownicy będą z Lidzbarka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)