Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

„DOBRY START” OD LIPCA

2018-05-21 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-21 15:30:52)
Kierownik Krzysztof Bińkowski zachęca rodziców do składania wniosków o środki na wyprawkę szkolną dla swoich dzieci

Kierownik Krzysztof Bińkowski zachęca rodziców do składania wniosków o środki na wyprawkę szkolną dla swoich dzieci

Podziel się:

Rok szkolny dobiega końca. Dzieci wraz z gronem pedagogów wyczekują 22 czerwca. Jednak rodzice już od początku wakacji myślą o wyprawce.

Program „Dobry start”, bądź przez niektórych nazwany „300+” ma wesprzeć wszystkie rodziny – nie zależnie od dochodów – których dzieci uczęszczają do szkoły i nie ukończyły 18 roku życia. Co należy zrobić i komu będzie przysługiwało 300 zł od państwa?
Wnioski o wsparcie finansowe mogą składać: rodzice, opiekunowie, rodzice zastępczy, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, a także dyrektorzy placówek rodzinnych, w których przebywają dzieci.
-Wystarczy, by rodzice dzieci w wieku szkolnym złożyli odpowiedni wniosek w ramach rządowego programu „Dobry start”. Mogą liczyć na wsparcie kwotą 300 zł na każde uczące się dziecko do 18 roku życia – tłumaczy Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.
Wnioski należy zacząć składać już w lipcu w tym samym miejscu, gdzie składane są zaświadczenia o „500+”. Początkowo w lipcu będzie można składać wnioski poprzez Internet, a w sierpniu również osobiście.
-W zależności od czasu ich składania pieniądze mogą być wypłacone wcześniej lub później, ale na pewno do końca września powinny trafić do rodziców. – wyjaśnia Krzysztof Bieńkowski.
Pieniądze na wyprawkę szkolną rodzice mogą wydać tak jak środki z 500+ na dowolny cel związany z edukacją. Rząd korzystając z dobrych doświadczeń programu 500+ nie wyznacza rodzicom listy zakupów potrzebnych do dobrego dbania o swoje pociechy.
–Rodzice zrobią to lepiej niż rząd, a przy okazji nie wzrośnie biurokracja – słyszymy wyjaśnienie z ust przedstawiciela administracji Wojewody.
Czy gminy sprawnie poradzą sobie z nowym zadaniem? Otrzymają na jego realizację dodatkowe środki i zostaną też ustalone uproszczone procedury do obsługi programu. Wygląda więc na to, że program wejdzie w życie równie sprawnie jak poprzedni – „Rodzina 500 plus”.

Opracowała Paula Borkowska


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja,ja(tak,tak) #2508270 | 94.254.*.* 26 maj 2018 11:22

    Nie opłaca się,trzysta, co to jest,rząd nie wie ile dzieciak kosztuje, ja mogę mieć dzieci ale trzeba na to dać i kształcić,za trzysta to pieluch nie kupi,a prąd jaki drogi,a ubranka, a jedzenie, wszystkie jedzenie na antybiotykach i herbicydach, niech rząd truje swoje dzieci, jaja z ferm aż śmierdzą,świniaki też, nie można dzieci w takim smrodzie wychowywać,po co truć.Koniec z dziećmi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kurnikarz #2506248 | 37.248.*.* 22 maj 2018 22:22

    YYY skrzynka jajka.....jaka równość 300 dla biednych ja chce 1300 bo inaczej nie chce mi się kwitów wypoełniać. Miało byc kazdemu według potrzeb .............

    ! - + odpowiedz na ten komentarz