Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

DERBY POWIATU DLA WKRY ŻUROMIN

2018-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-22 15:29:17)
Przyjazne powitanie zawodników na bieżuńskiej murawie

Wkra Żuromin pokonała w derbach powiatu żuromińskiego Wkrę Bieżuń. Lider rozgrywek zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu 1:4. O wyniku tego spotkania zadecydowały stałe fragmenty gry.

Przed spotkaniem, patrząc na ligową tabelę, łatwo można było wskazać faworyta. Lider Wkra Żuromin przed spotkaniem miał na swoim koncie 62 punkty, Wkra Bieżuń natomiast 31 oczek, czyli dokładnie dwa razy mniej. Derbowe starcie zawsze rządzi się swoimi prawami i w nim ciężko wskazać faworyta. Bieżunianie notowali w ostatnim czasie jednak znakomitą serię pięciu zwycięstw z rzędu. To właśnie podopieczni Roberta Piotrowskiego pierwsi zaatakowali, a co więcej wyszli na prowadzenie.

Watkowski siał zagrożenie

Największe zagrożenie w szeregach Wkry Żuromin siał Maciej Watkowski. Napastnik zespołu z Bieżunia po raz pierwszy dał o siebie znać w 10 minucie. Najpierw został on sfaulowany przed polem karnym żurominian, a później to on sam z rzutu wolnego pokonał Mateusza Lewandowskiego. Ten sam gracz w 45 minucie znów z rzutu wolnego próbował zdobyć drugą bramkę. Trafił jednak w słupek, a dobitkę Michała Gołębiewskiego z linii bramkowej wybił kapitan gości Bartłomiej Żelazny.

Nowacki skuteczny jak zwykle

Z drugiej strony największym zagrożeniem dla bramki bieżunian był Bartłomiej Nowacki. Niezwykle skuteczny w tej rundzie zawodnik miał do tej pory wiosną czternaście bramek na swoim koncie. W 24 minucie ustawił piłkę po rzucie wolnym przy linii bocznej, aby zagrać futbolówkę w pole karne. Zdecydował się jednak na bezpośrednie uderzenie. Błąd popełnił bramkarz bieżunian i na tablicy wyników było 1:1. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry ten sam gracz pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi. Po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Michała Chojnackiego Nowacki z bliska pokonał Staniszewskiego. Wcześniej z rzutu wolnego z daleka huknął Tomasz Kamiński, a piłka po rykoszecie, odbijając się jeszcze od poprzeczki trafiła do siatki.

„Swojak” ustalił wynik

W drugiej części gry dominowali żurominianie, ale groźne kontrataki wyprowadzali gracze z Bieżunia. To oni za sprawą Macieja Watkowskiego mogli zdobyć bramkę kontaktową. Tak się jednak nie stało. Żurominianie natomiast za sprawą Jarosława Sawickiego i Jurija Hrushytskiego mieli znakomite okazje. Obaj wyszli sam na sam z Piotrem Retkowskim, który zmienił w przerwie między słupkami Huberta Staniszewskiego. W obu przypadkach piłka do siatki nie trafiła. Trafiła za to w 64 minucie po pechowej interwencji Karola Budzicha, który uprzedził Jarosława Sawickiego, ale na tyle nieszczęśliwie trafił w piłkę, że ta wpadła do bramki.

Wkra Bieżuń – Wkra Żuromin 1:4 (1:3)
Bramki: Watkowski 10 min. – Nowacki 24, 43 min., Kamiński 37 min., Budzich (samob.) 64 min.

Bieżuń: Staniszewski (Retkowski) – Kosiorek (Sznajderowski), Gręda (Bieranowski), Budzich, Baca (Sowiński), Gołębiewski, Szpinda (Szpinda), Dudek (Skolmowski), Dudek, Rutecki, Watkowski
Żuromin: Lewandowski – Chojnacki, Żelazny, Stopczyński (Sokołowski), Hrushytskyi – B.Narewski (Barski), A.Narewski, Kamiński, Nowacki, Rutkowski (Krzemiński) – Sawicki (Budka)