Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

BANK W DOBREJ FORMIE

2018-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 12:09:39)

Podziel się:

Bank Spółdzielczy w Żurominie podsumował 2017 rok. Kondycja finansowa placówki jest bardzo dobra. Zmienił się skład rady nadzorczej.

Żuromiński Bank Spółdzielczy w przyszłym roku będzie świętował jubileusz 90-lecia istnienia. Przez dekady mieszkańcy Żuromina i okolic powierzali bankowcom swoje oszczędności. Wydaje się, że będzie tak jeszcze co najmniej przez kolejne 90 lat, jak nie dłużej. W ubiegłym tygodniu podczas Zebrania Przedstawicieli Banku zarząd złożył sprawozdanie z działalności gospodarczej. Wyniki są imponujące. Na koniec roku suma bilansowa banku stanowiła kwotę 230 mln złotych, wartość portfela kredytowego wyniosła 171 mln zł, a środki zgromadzone na rachunkach bankowych sięgnęły 200 mln zł.
- Bank za 2017 rok uzyskał bardzo dobry wynik finansowy, zysk brutto wyniósł 2 486 000 złotych- powiedział prezes Kazimierz Bulkowski.
- To o 386 tysięcy złotych więcej niż planowaliśmy oraz 438 tysięcy zł więcej od wyniku uzyskanego w poprzednim roku- dodał prezes
Delegaci pozytywnie ocenili pracę zarządu udzielając jego członkom absolutorium. Nadwyżka wypracowana przez bank w kwocie 1,6 mln złotych zasili fundusz zasobowy, który w tej chwili przekracza 20 mln złotych, co pozwoli na dalszy rozwój banku.
Bank wypłacił udziałowcom 3% dywidendę. Podjęto również decyzję o zasileniu funduszu społeczno-kulturalnego banku przeznaczonego na wspieranie inicjatyw lokalnych oraz na organizację zbliżającego się jubileuszu 90-lecia.
Placówka od lat wspiera finansowo różne inicjatywy społeczno-kulturalne, drużyny sportowe, inicjatywy młodzieżowe, czy festyny.
Podczas zebrania wybrano również 9 osobowy skład rady nadzorczej, której 4-letnia kadencja dobiegła końca. W jej składzie znalazło się dwoje nowych członków. Rada nie została jeszcze ukonstytuowana. Wiadomo, że zmieni się jej przeowdniczący. Dotychczasowy przewodniczący Roman Stachyra postanowił zrezygnować z pełnienia tej funkcji.
- Zawsze gdzieś coś się zaczyna w życiu i coś się w życiu kończy- powiedział Roman Stachyra
- Jest czas na intensywną pracę i na odpoczynek. Niemniej, miałem wielki zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi. Z ludźmi, którzy w sposób profesjonalny prowadzili bank- dodał ustępujący przewodniczący rady nadzorczej.
Roman Stachyra zasiadał w Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Żurominie 35 lat.


Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB