Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

STAROSTA AGNIESZKA PILARSKA

2018-06-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-05 12:29:32)

Podziel się:

Zgodnie z tradycją w Dniu Dziecka władze w powiecie przejmuje młodzież. Tym razem starostą została uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Na jeden dzień Agnieszka Pilarska zastąpiła Jerzego Rzymowskiego.

Tę zaszczytną funkcję każdego roku piastuje laureat, któregoś z konkursów organizowanego przez starostwo powiatowe. W tym roku na fotelu starosty zasiadła uczennica drugiej klasy o profilu technik ekonomista z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Agnieszka Pilarska za dobre wyniki w nauce otrzymuje stypendium starosty żuromińskiego.
- Agnieszka bierze udział w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych, jest bardzo aktywna, śpiewa również w szkolnym chórze- mówi starosta Jerzy Rzymowski.
Choć na twarzy nowej Pani Starosty widać było tremę i niepewność, to z minuty na minutę coraz bardziej odnajdywała się w nowej roli.
-Na początku się zdziwiłam, dlaczego akurat ja? Nie spodziewałam się czegoś takiego. To było takie zaskoczenie, ale bardzo miłe- komentuje starosta Agnieszka Pilarska.
Kalendarz nowej starosty był bardzo napięty. Wspólnie ze swoim asystentem (Jerzym Rzymowskim) wzięła udział m.in. w rozdaniu nagród konkursu plastycznego oraz kontrolowała postęp realizacji powiatowych inwestycji.
-W tym dniu zostałam zapoznana z pracą i zadaniami Starostwa Powiatowego, wraz z Panem Starostą odbyłam wizytację w poszczególnych wydziałach. Pracownicy starostwa byli dla mnie bardzo mili i przyjęli mnie w bardzo pozytywny sposób. Poza tym miałam również ogromną przyjemność wzięcia udziału we wręczeniu nagród laureatom konkursu plastycznego w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, a także w przeglądzie inwestycji powiatowych, m.in. skontrolowaliśmy postęp prac przy realizacji inwestycji drogowej w m. Brudnice – opowiada nam dziewczyna. - Dzień upłynął mi bardzo szybko, pozostawił po sobie niezapomniane wspomnienia. Była to dla mnie ogromna przyjemność móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jestem bardzo wdzięczna Panu Staroście za poświęcony czas – dodaje na koniec rozmowy uczennica.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB