Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

WYBIERZ ZDROWIE ZAMIAST PAPIEROSA - MANIFESTOWALI

2018-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-07 12:25:04)
Maluchy apelowały do dorosłych, żeby rzucili palenie

Maluchy apelowały do dorosłych, żeby rzucili palenie

Podziel się:

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna kampania przeciwko paleniu tytoniu. W żuromińskim happeningu wzięły udział przedszkolaki.

Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi paleniem papierosów. Każdego roku dzień ten obchodzony jest 31 maja.
Powiatowa Stacja Snitarno-Epidemiologiczna zachęca do brania udziału w kampanii antynikotynowej. W tegorocznym happeningu wzięły udział przedszkolaki zarówno z Samorządowego Przedszkola nr 1 i Przedszkola Samorządowego nr 2 w Żurominie.
Tuż przed południem dzieci wraz z opiekunami pojawiły się przed Żuromińskim Centrum Kultury. Każda z grup miała przygotowane transparenty z hasłem antynikotynowym oraz balony z przekreślonymi papierosami.
Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor żuromińskiego sanepidu Agnieszka Cyran. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty wokalne.
Ważne jest, aby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom co jest dobre, a co złe. Na pewno nie wszyscy wezmą sobie to do serca, ale miejmy nadzieję, że chociaż część z nich będzie pamiętała, że palenie niszczy zdrowie.

Paula Borkowska
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB