Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Z KARTĄ ROWEROWĄ

2018-06-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-11 12:43:44)
Uczniowie wiedzą jak zachować się na drodze publicznej.

Uczniowie wiedzą jak zachować się na drodze publicznej.

Podziel się:

Funkcjonariusze z żuromińskiej drogówki przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Zdawali uczniowie z Sarnowa i Chojnowa.

Egzamin na kartę rowerową przeprowadzany jest w dwóch etapach – część praktyczna i teoretyczna. Najczęściej przebiega on w obecność policjantów z wydziału ruchu drogowego.
Mundurowi sprawdzili wiedzę dzieci ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem, znajomości znaków drogowych, zasad komunikacji drogowej oraz praktycznego manewrowania rowerem.
Policjanci podkreślili jak ważne jest korzystanie przez cyklistów z dróg rowerowych, a także z odpowiedniego wyposażenia do jazdy rowerzysty oraz jego jednośladu, jak również opowiedzieli czym może grozić jazda w miejscach objętych zakazem.
Egzamin dla wszystkich uczestników zakończył się pozytywnie. Dzieci pokazały, że zasługują na kartę rowerową. Jeszcze przed wakacjami otrzymają swój pierwszy w życiu dokument potwierdzającym uprawnienia do poruszania się po drogach.


Paula Borkowska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Shamman #2517882 | 88.156.*.* 12 cze 2018 16:41

  Kilkakrotnie prosiłem na łamach komentarzy, żeby nie karmić tego trolla kap łana - olewajcie jego wypociny to zdechnie z głodu. To zbok, który czerpie radość z tego co napiszecie. Nie warto zniżać się do jego poziomu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bachor #2517231 | 94.254.*.* 11 cze 2018 17:22

  Człowieku jeżeli można cię tak określić.nie waż się na jakiekolwiek dziecko mówić bachor.polecam jakiegoś dobrego lspecjalistę żeby cię wyleczył.zgroza dzieci na ulicy nazywać bachorami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2517157 | 94.254.*.* 11 cze 2018 14:49

  Panowie policjanci i inni edukujący dzieci i młodzież.Powinniście zmienić nieco stosunek do pieszych, upewniacie ludzi,że pieszy ma bezwzględne prawo na pasach.Z tego mamy 250 zabitych pieszych na pasach w W-wie.Idzie taki jeden z drugim i na wysokości pasów chop na jezdnię bo był nauczony,że ma pierwszeństwo. Jak się stuknie z pojazdem to jeden w niebie a drugi w więzieniu. Należy uczulać pieszych, sam jako posłannik najwyższego,mało chodzę, skromna furmanka mi wystarczy, a muszę uważać na bachorów,wskakują na pasy w ostatniej chwili.Dobrze,że nie jestem kontrolowany przez funkcjonariuszy,ja ich kropię ale to nic nie warte towarzystwo. Panuje tam duża swawola i nie są to ludzie do nauczania bo nie są stosownie wykształceni, nie mają wykształcenia pedagogicznego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz