Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

WKRA TRIUMFUJE W SZALONYM MECZU

2018-06-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-12 13:16:25)

Wkra Żuromin pokonała na własnym stadionie Żbik Nasielsk. W szalonym meczu, w prowadzili już 3:0 padło aż dziesięć bramek. Ostatecznie „zielono-czerwoni” pokonali Żbik 6:4, a hat-trickiem popisał się Bartłomiej Nowacki.

Szalone spotkanie, ale żurominianie nadal niepokonani na własnym terenie. Wkra Żuromin bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z trzecim w tabeli Żbikiem Nasielsk i niewielu spodziewało się takiego obrotu sytuacji, który miał miejsce po dwudziestej minucie. Do tego czasu żurominianie prowadzili trzema bramkami. Już w 5 minucie gry Tomasz Kamiński zakończył dobrą akcję Kaźmierskiego i Narewskiego. W 15 minucie arbiter podyktował rzut karny dla żurominian. Faulowany w polu karnym był Bartłomiej Nowacki i to on dobrze wykonał jedenastkę. Dwie minuty później ten sam gracz wyszedł sam na sam z Rafałem Wieczorkowskim i zdobył bramkę numer trzy dla Wkry. W tym momencie zakończył się etap znakomitej gry graczy Grzybowskiego. Do odrabiania strat wzięli się gracze z Nasielska. Po stałym fragmencie gry środkowy obrońca Żbika wbił piłkę z kilku metrów do bramki. Siedem minut później błąd popełnił Michał Chojnacki i Mateusz Bramowicz zniwelował stratę do jednego gola. W drugiej połowie nadal festiwal błędów niewymuszonych trwał. W 54 minucie piłkę do Mateusza Lewandowskiego, który zmienił między słupkami w przerwie meczu Marka Koczota, zgrywał głową Grzegorz Barski. Niestety nieporozumienie to sprawiło, że futbolówka znalazła się w siatce żuromińskiej bramki. Bardzo ciekawy był ostatni kwadrans gry. To on zadecydował o końcowym wyniku. Wkra wyszła na prowadzenie w 73 minucie kiedy po stałym fragmencie gy Michał Chojnacki z bliska wbił piłkę do bramki. Pięć minut później żurominianie popełnili kolejny błąd w defensywie. Tym razem faul Macieja Narewskiego – rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Bramowicz. W 89 minucie rzut karny otrzymali także żurominianie. Faulowany był Bartłomiej Nowacki i to on, podobnie jak w pierwszej połowie, wymierzył sprawiedliwość. Kilka minut później ten sam gracz popisał się doskonałym prostopadłym zagraniem w kontrataku. Wyprowadził on na czystą pozycję Jurija Hrushytskiego, a ten mierzonym strzałem ustalił wynik spotkania.
Wkra Żuromin – Żbik Nasielsk 6:4 (3:2)
Bramki: Kamiński 5 min., Nowacki 15 (k), 17, 89 (k) min., Chojnacki 73 min., Hrushytskyi 90+2 min. – Załoga 21 min., Bramowicz 28, 78 (k) min., Barski 54 min. (samob.)
Skład: Koczot – Barski, Chojnacki, Stopczyński, Kaźmierski – Narewski, Narewski, Krzemiński, Hrushytskyi, Kamiński – Nowacki
Ponadto: Lewandowski, Karolewski, Narewski, Budka