Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

PROFILAKTYKA...

2018-06-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-13 12:43:38)
Podsumowanie IV Żuromińskiego Logowania w internacie ZSP

Podsumowanie IV Żuromińskiego Logowania w internacie ZSP

Podziel się:

Wiele spotkań o tematyce profilaktycznej odbyło się w ubiegłym tygodniu na terenie naszego powiatu. Młodzież rozmawiała m.in. o hejcie i cyberprzemocy.

Ostatni tydzień w powiecie żuromińskim był bardzo bogaty w działania profilaktyczne z młodzieżą. Trzeba pamiętać, że każda złotówka włożona w działania profilaktyczne przeciw narkotykom, dopalaczom oraz coraz większemu hejtowi i cyberprzemocy zwróci się nam w przyszłości. Takie spotkania rozpoczęły się już na początku zeszłego tygodnia w bieżuńskiej Miejsko-Gminnej Bibliotece, w którym wzięła udział młodzież gimnazjalna, a tematyką była zarówno krótka prezentacja dotychczasowych działań akcji „Profilaktyka a Ty”, jak i szkolnych „PaTPORT-ów”.
Żuromińskie działanie „Profilaktyka IV Logowanie” to trzydniowa spotkanie młodzieży z powiatu żuromińskiego, w którym wzięło udział 45 młodych ludzi. Brali udział w warsztatach zumby, teatralnych, kreatywności, odpowiedzialności karnej, dobrych praktyk, pierwszej pomocy czy hip-hopowej mowy. To także spotkania z liderami i instruktorami PaT działających na tym polu od kilkunastu lat czy spotkania z policjantami, którzy na co dzień zajmują się działaniami prewencyjnymi.
- To wspaniałe trzy dni owocnych działań i prawdziwa przyjemność pracy z młodymi ludźmi - podkreśla Piotr Wlizło ze stowarzyszenia „Wagon Inicjatyw”.
Podsumowaniem tegorocznych warsztatów było wręczenie uczestnikom certyfikatów, a dokonał tego zastępca komendanta wojewódzkiego policji mł.insp. Mirosław Jedynak.
Kolejnym działaniem była wycieczka profilaktyczna uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kliczewie Dużym. Młodzież wspólnie z opiekunami pojechali rowerami do Starego Garkowa, gdzie spotkali się z instruktorem „PaT”. Dodatkowym punktem wycieczki były warsztaty krótkofalarskie. Młodzież mogła poznać tajemnicę oraz historię krótkofalarstwa. Na koniec spotkania wykonali kilka łączności krótkofalowcami z okolic Górzna i Ciechanowa.
Wszystkie te działania są też zasługą tym, którzy patronują profilaktyce poczynając od starosty żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego poprzez Komendę Powiatową Policji w Żurominie, Państwową Straż Pożarną Gminne Komisje Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii, Stowarzyszeniu Auxilium Medic, Wagonowi Inicjatyw i liderom programu „Profilaktyka a Ty”.

WiPKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pioter #2519329 | 5.184.*.* 14 cze 2018 20:45

    Tylko szkoda że kwalifikacji ten pan nie ma żadnych

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz