Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

ZDROWO I NAUKOWO

2018-06-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-13 12:47:56)
Przemarsz zdrowego stylu życia ulicami Lutocina

Przemarsz zdrowego stylu życia ulicami Lutocina

Podziel się:

W Zespole Szkół w Lutocinie było ,,Niezapominajkowo, zdrowo, naukowo''. Podsumowano działania podjęte w ramach innowacji pedagogicznej dla klas I-III.

,,Z przyrodą zdrowo, kolorowo, naukowo''- to tytuł innowacji pedagogicznej, która był prowadzona w lutocińskiej placówce. Jej autorkami były Danuta Pekról i Iwona Kaźmierczak, przy współudziale nauczycieli nauczania zintegrowanego. Innowacja miała na celu przybliżyć uczniom otaczający świat przyrody w oparciu o własne doświadczenia, oraz praktyczne działania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia.
W edukacji uczniów położony został akcent nie tylko na wiedzę, ale również na sposoby korzystania z dóbr otaczającej natury, w trosce o zdrowie. Przeprowadzone zajęcia w ramach innowacji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odbyło się też wiele ciekawych spotkań, prelekcji, warsztatów między innymi: spotkanie z dietetykiem i leśniczym.
W szkole trwała kampania informacyjna promująca zdrowy styl życia. Uczniowie wykonywali plakaty, układali hasła reklamowe. Dzieci ze starszych klas brały udział w degustacji zdrowych potraw przygotowanych przez swoich młodszych kolegów i koleżanki.
31 maja odbyło się podsumowanie projektu. W tym odbył się m.in. przemarsz ulicami Lutocina. W barwnym pochodzie z hasłami o zdrowiu dzieci promowały zdrowy styl odżywiania.

Oprac.red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB