Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

CZTERY GOLE I KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

2018-06-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-19 14:30:27)
Wkra Żuromin trzyma wysoki poziom

Wkra Żuromin w wyjazdowym spotkaniu pokonała Wkrę Sochocin 4:3. Dwa gole zdobył Bartłomiej Nowacki, a po jednym Jarosław Sawicki i Tomasz Kamiński. Podopieczni Macieja Grzybowskiego triumfowali w 29 spotkaniu kolejki.

Wkra Żuromin jest pewna awansu do IV ligi. Żurominianie powoli kończą sezon rozgrywkowy, a trener Maciej Grzybowski daje szanse gry wielu zawodnikom w ostatniej fazie sezonu. Podobnie było w Sochocinie, gdzie żurominianie mierzyli się z miejscową Wkrą. Pierwsza połowa w wykonaniu żurominian była bardzo dobra, choć w defensywie kilka błędów się zdarzyło. Ostatecznie trzy gole po stronie Wkry to dobry wynik. Dwa z nich zdobył najskuteczniejszy w szeregach żurominian Bartłomiej Nowacki, a jednego dołożył Jarosław Sawicki. Już w przerwie szkoleniowiec „zielono-czerwonych” dokonał trzech zmian w składzie. Kwadrans później wprowadzał kolejnych młodych graczy na boisko. Miało to odzwierciedlenie w tempie gry oraz jakości spotkania. Żurominianie mieli swoje okazje w ataku, ale nie wystrzegali się błędów w defensywie.
Szansę bramkową miał Artur Budka, ale jego uderzenie z trudem odbił Łukasz Aniserowicz. W ostatnim kwadransie żurominianie niestety podnieśli ciśnienie swoim kibicom oraz sztabowi szkoleniowemu. W 77 i 81 minucie gry dali sobie wbić bramki i pozwolili na złapanie kontaktu przez gospodarzy. Na szczęście w 87 minucie przeprowadzili jeszcze akcję ofensywną i Tomasz Kamiński wykorzystał nieporozumienie bramkarza i jednego ze środkowych obrońców sochocińskiej defensywy podwyższając wynik. Ten został ustalony w 93 minucie, kiedy to po raz trzeci miejscowi zdołali pokonać Marka Koczota.

Wkra Sochocin - Wkra Żuromin 3:4 (0:3)
Bramki: 77, 81, 90+3 – Nowacki 19, 40 min., Sawicki 30 min., Kamiński 87 min.

Skład: Lewandowski (Koczot) - Barski (Kaźmierski), Chojnacki, Stopczyński, Sokołowski, Hrushytskyi (M.Stopczyński), A.Narewski (Karolewski), Kamiński, Nowacki (Budka), Rutkowski (M.Narewski) - Sawicki (Krzemiński)