Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

ŚPIEWANIE TO CAŁE MOJE ŻYCIE -

2018-06-19 14:54:18 (ost. akt: 2018-06-19 14:57:18)

Podziel się:

-o swojej pasji opowiada 16-letnia Kaja Jabłońska. Nastolatka ma fenomenalny głos i kocha śpiewać. W tym roku kończy gimnazjum. Jej idolkami są Whitney Houston oraz Beyonce.

P.B.: Kaju, od jak dawna śpiewasz?
K.J.: Odkąd pamiętam... Zaczynało się od śpiewania piosenek z bajek. Moją ulubioną jest „Pszczółka Maja”! I waśnie od niej tak jakby się to wszystko zaczęło...
P.B.: Najpierw śpiewałaś, a później mówiłaś?
K.J.: (śmiech) No właśnie tego nie wiem, ale wszystko możliwe.
P.B.: Sama uczysz się śpiewać, czy masz nauczyciela?
K.J.: Mam nauczyciela. Aktualnie uczy mnie pan Matteo Mazucca, który jest z pochodzenia Włochem. Na jego zajęcia uczęszczam do Warszawy.
P.B.: Jak często ćwiczycie?
K.J.: W zależności od czasu. Zazwyczaj raz w tygodniu.
P.B.: Powiedz mi Kaju, czym jest dla Ciebie śpiewanie?
K.J.: To moja pasja! Całe życie temu oddałam i powiem szczerze, że chyba nie umiałabym z tym skończyć. Ja nawet jak się uczę, biegam, czy robię cokolwiek to ciągle sobie coś podśpiewuję. Czasami nawet na lekcjach, szczególnie jak byłam młodsza (śmiech). Teraz już to kontroluję. Pamiętam, jak pani w szkole przerywała lekcje i mówiła „Kaja, znowu to robisz”.
P.B. Masz czas na inne zainteresowania?
K.J.: Poza tym, że śpiewam uwielbiam również grać na pianinie i gitarze. Poza muzyką uwielbiam czytać książki. Teraz, w roku szkolnym musiałam to troszeczkę odsunąć. Jest nauka, na którą oczywiście muszę mieć jak najwięcej czasu. Edukacja jest dla mnie bardzo ważna i na tym skupiam się najbardziej. Moim hobby jest także jazda na nartach. Zaczęłam dopiero dwa lata temu, ale po prostu pokochałam to. Gram w koszykówkę, w sumie też od dziecka. Ja ogólnie lubię wszystko robić, więc ciężko jest mi się określić.
P.B.: Kiedy ty na to wszystko znajdujesz czas? Chyba jesteś dobrze zorganizowana?
K.J.: Jestem troszeczkę roztrzepana, ale staram się to ze sobą łączyć, żeby mieć czas na wszystko. Na te najważniejsze rzeczy i na te mniej ważne również.
P.B.: A czy masz czas na spotkania z przyjaciółmi?
K.J.: Oczywiście, że tak! Mieszkam na wsi i jestem z tego powodu szczęśliwa. Mam tu swoje dwie najlepsze przyjaciółki Izę i Sarę.
P.B.: Czy są one dla Ciebie wsparciem? Możesz zawsze na nie liczyć?
K.J.: Tak, tak. Bardzo mnie wspierają. Lubimy razem spędzać czas. Można powiedzieć, że po części dzielimy ze sobą wspólne pasje.
P.B.: Kto pierwszy zauważył Twój talent?
K.J.: To było tak, że ja cały czas śpiewałam... Od małego uwielbiałam to robić. Moja mama to zauważyła i to właśnie ona pomogła mi wybrać to, co chcę robić w życiu. Pokazała mi to, co teraz po prostu kocham...
P.B.: Bierzesz udział w wielu konkursach. Jakie są Twoje największe osiągnięcia?
K.J.: Moim największym osiągnięciem jest występ na Young Stars Festivalu, gdzie śpiewałam przed 10 tysiącami ludzi. Biorę udział w ogólnopolskich konkursach, przeglądach i szczerze powiem, że udaje mi się zajmować tam wysokie miejsca. Kiedyś brałam udział w konkursach muzyki klasycznej, bo chodziłam również do szkoły muzycznej. Właśnie na tych konkursach startowałam z dużo starszymi uczestnikami i też stawałam na podium. Byłam wtedy bardzo szczęśliwa, bo było to dla mnie duże osiągnięcie. Jeśli chodzi o grę na instrumentach to trzeba temu poświeci bardzo dużo czasu i cierpliwości. Nie dość, że trzeba ćwiczyć codziennie, to jeszcze to wszystko trzeba znać na pamięć. Więc dla mnie to był naprawdę duży sukces.
P.B.: Zanim się spotkałyśmy słuchałam Twoich wykonań w Internecie. Śpiewasz covery Whitney Houston, czy Beyonce. Ich utwory są bardzo wymagające. Nie każdy może je zaśpiewać, a Ty to robisz.
K.J.: Od zawsze chciałam śpiewać ich piosenki. Całe lata pracy nad moim głosem, bo bardzo dużo pracy w to włożyłam m.in. lekcje śpiewu, zmiana techniki śpiewania... Marzyłam żeby kiedyś móc zaśpiewać właśnie covery utworów tych gwiazd i w końcu się udało. Uwielbiam śpiewać te piosenki.
P.B.: Whitney Houston jest Twoją idolką?
K.J.: Tak, moim guru.
P.B.: Dlaczego ona, a nie ktoś z młodszego pokolenia?
K.J.: To jest trudne pytanie... Kiedy byłam mała to Whitney nadal była popularna. Był taki czas przed jej śmiercią, że wróciła na scenę i nagrywała płytę. Wzorowałam się na niej, ponieważ bardzo podobało mi się, jak śpiewa. Bardzo inspirowało mnie też to, że śpiewała bardzo mocno, bardzo wysoko, a przy tym nie krzyczała. Jej śpiew przy tym wszystkim jest tak lekki... Dodatkowo przekazuje również emocje. Beyonce też ma coś takiego w głosie. I ja też staram się i będę się starać, aby śpiewając przekazywać swoje emocje. Wychodzę z takiego założenia, że jak ludzie przyjdą na mój koncert, jeśli kiedykolwiek on się odbędzie, to bardzo, bardzo bym chciała żeby mogli oni zapomnieć wówczas o swoich codziennych troskach i kłopotach. Bo każdy ma jakieś problemy, każdy ma swoje zmartwienia. Chciałabym, żeby ludzie, którzy mnie słuchali dobrze się bawili, żeby na ich twarzach pojawił się uśmiech. Muzyka jest bardzo dobrym lekiem na smutki i problemy.
P.B.: Czy w przyszłości widzisz siebie na wielkiej scenie?
K.J.: To jest chyba moje największe marzenie! Bardzo bym chciała! Nawet nie umiem ubrać tego w słowa, jak bardzo. Trzeba poświęcić dużo pracy, aby zostać artystą. Gdybym mogła tworzyć płyty i śpiewać dla swojej małej rodziny, bo nie lubię określenia „fani”, to wówczas byłabym spełniona. Na pewno bym się nigdy nie nudziła!
P.B.: Poza coverami w Internecie znalazłam również Twój utwór. Czy jest to jedyna autorska piosenka?
K.J. Jeżeli chodzi o taki wydany, to prawda, jest to mój pierwszy singiel. Aczkolwiek w zanadrzu mam jeszcze kilka, które czekają na realizację. Mam już do nich słowa i skomponowaną muzykę.
P.B.: Sama napisałaś tekst?
K.J.: Piosenka pt.: „Powitaj mnie” powstała przy współpracy z moją przyjaciółką Sarą, która pisze cudowne wiersze.
P.B.: Czy to prawda, że zaczęłaś pracę nad płytą?
K.J.: Jeszcze nie. Cały czas staram się nagrywać covery. Chciałabym również rozpocząć prace nad drugą piosenką. Biorę także udział w konkursie „Way to Young Stars”, w którym nagrodą jest kontrakt płytowy i występ na największym w Polsce festiwalu młodzieżowym – Young Stars Festival. Udział w nim jest niesamowitym przeżyciem, ponieważ mogłam kilka lat temu na nim wystąpić. W Polsce jest bardzo dużo utalentowanych młodych ludzi, którzy marzą o tym samym co ja..
P.B.: A jakie są Twoje plany na przyszłość?
K.J.: Bardzo chciałabym wydać swój następny singiel i dostać się do szkoły średniej o profilu biologiczno-chemicznym. Bardzo chciałabym żeby moje życie pięło się coraz wyżej – mam na myśli śpiew. Chciałabym śpiewać jak najwięcej. Wiem, że jeśli chce coś osiągnąć w tym kierunku, to muszę bardzo dużo pracować.
P.B.: Kto jest dla Ciebie największym wsparciem?
K.J.: Rodzina ogromnie mnie wspiera. Najbardziej chyba mama i tata, bo to dzięki nim mogę jeździć na lekcje śpiewu, konkursy. Pomimo tego, że mają swoje obowiązki, nigdy nie odmówili mi pomocy. Pomagają mi spełniać moje marzenia, za co jestem im bardzo wdzięczna. Mieć taka rodzinę to ogromny skarb! Kocham ich mocno. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę w stanie podziękować im za to, co dla mnie zrobili i robią w dalszym ciągu.
P.B.: Czy w Waszej rodzinie ktoś jeszcze potrafi śpiewać?
K.J.: Wszyscy się zastanawiamy, po kim odziedziczyłam talent (śmiech).
P.B.: Czego Ci życzyć?
K.J.: Spełnienia marzeń. Żebym cały czas dążyła do realizacji swoich założeń i planów. Żebym nigdy się nie poddała w tym co robię. Żeby udało mi się być artystką, dobrą osobą. Żebym mogła nagrywać więcej własnych piosenek i żebym spełniała się w tym co kocham robić.
P.B.: Tego właśnie Ci życzę i trzymam za Ciebie kciuki!

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chłop #2521961 | 94.254.*.* 19 cze 2018 20:08

  Podlej trawę bo ci schnie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. chłop #2521953 | 94.254.*.* 19 cze 2018 20:03

  A co to za wpis.parodja . to jest ten najwyższy.czyli kto?kapłan.jezus.prokurator.sędia.koś cielny.grabaż.szanuj się człowiecze

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2521778 | 94.254.*.* 19 cze 2018 15:15

  Moje gratulacje. Śpiewaj jak się uczysz, to naprawdę rozwija i cieszy najwyższego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz