Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

ZWYCIĘSTWO I DZIESIĄTA LOKATA WKRY BIEŻUŃ

2018-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-26 16:12:39)
Bieżunianie zakończyli sezon na 10 miejscu

Wkra Bieżuń zakończyła sezon zwycięstwem. Przed własną publicznością pokonali Tęczę Ojrzeń 3:2. Zwycięstwo pozwoliło przesunąć się na dziesiąte miejsce w tabeli.

Ostatnia kolejka sezonu 2017/2018 w Bieżuniu mogła się podobać. Obie ekipy już dawno zagwarantowały sobie byt. Po 29 ligowych starciach oba zespoły zgromadziły po 35 punktów. Walka w tym spotkaniu toczyła się o to, kto zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu.
Lepiej ten pojedynek rozpoczęli przyjezdni. Gracze Roberta Romanowskiego za sprawą Arkadiusza Sowińskiego objęli prowadzenie w 24 minucie spotkania.
Bieżunianie bardzo zmotywowani wyszli na drugą połowę spotkania. Zdobyli przewagę i szybko chcieli udokumentować ją bramką. Efektem tego była sytuacja z 51 minuty spotkania. Arbiter główny Czarek Ossowski podyktował rzut karny dla miejscowych. Do piłki podszedł Maciej Watkowski i doprowadził do remisu. W 62 minucie odpowiedzieli rywale. Bartosz Karczewski wyprowadził Tęczę na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do Wkry. Po raz kolejny Maciej Watkowski dał o sobie znać. Wyrównał stan rywalizacji w 76 minucie. Bohaterem miejscowych okazał się wprowadzony na boisko w drugiej części gry Dawid Sznajderowski. To on minutę po zdobyciu przez Wkrę gola wyrównującego ucieszył kibiców po raz kolejny. Zdobył on gola dającego prowadzenie, a jak się później okazało także zwycięstwo. Wkra, dzięki zdobytym trzem punktom, zakończyła sezon na dziesiątej pozycji.

OM

Wkra Bieżuń – Tęcza Ojrzeń 3:2 (0:1)
Bramki: Watkowski 51, 76 min., Sznajderowski 77 min. – Sowiński 24 min., Karczewski 62 min.

Skład: Staniszewski - Baca, Budzich, Gręda, Sowiński, S.Dudek, Skolmowski, Kacprzykowski, Kosiorek, M.Watkowski, Rutecki.
Ponadto: Retkowski, Sznajderowski, R.Szpinda, Krajewski, K.Baca, Sowiński, Leśniewski