Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

MISTRZOWSKA FETA Z OŚMIOMA GOLAMI

2018-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-26 16:15:01)
Zawodnicy wspólnie z kibicami i członkami zarządu nie byli w stanie ukryć radości.

Święto, celebracja i piękne bramki. Tak wyglądała sobota (16.06) na Stadionie Miejskim w Żurominie. Wkra Żuromin zakończyła sezon 2017/2018 na pierwszym miejscu w Lidze Okręgowej. W ostatnim meczu pokonała Orzyc Chorzele 8:0.

Dzieci wyprowadzające na mecz zawodników, fruwające serpentyny, konfetti, szampan, puchar, odpowiednia oprawa muzyczna i pracownicy Polskiego Związku Piłki Nożnej z portalu Łączy nas piłka z kamerą nagrywający każdy ruch naszych zawodników. To wszystko towarzyszyło ostatniej kolejce sezonu 2017/2018, ostatniej kolejce Wkry Żuromin w lidze okręgowej. Było się z czego cieszyć.
Samo spotkanie to koncert gry żuromińskiego zespołu. Wkra po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszym zespołem w lidze, że nie ma sobie równych. Nikt, tak jak Wkra, nie zasłużył na promocję ligę wyżej.
Od pierwszych minut ekipa Macieja Grzybowskiego nadawała ton boiskowym wydarzeniom, a na efekty w postaci bramek nie było trzeba długo czekać. Gracze Wkry niezwykle szybko znaleźli sposób na pokonanie defensywy Orzyca. Przedostawali się w pole karne niezwykle szybko grając kombinacyjnie.
Po zmianie stron szansę dostali młodzi gracze. W pierwszej drużynie zadebiutował m.in. Bartosz Ogrodowczyk. Wynik ustalony został w 69 minucie spotkania. Strzelcem ostatniej bramki w Lidze Okręgowej został Paweł Usakowski - bramki wspaniałej urody. Uderzenie prawą nogą sprzed pola karnego w okolice „okienka” zamknęło sezon i pobyt klubu w Lidze Okręgowej. Po meczu już tylko – śpiewy, tańce, łzy radości. Wkra Żuromin ma za sobą fantastyczny sezon zakończony awansem. Czwarta liga w Żurominie. Na 50-lecie istnienia żuromińskiego Klubu.