Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

KOLEJNY MEDAL RZECZNIKA POLICJI

2018-06-27 09:13:06 (ost. akt: 2018-06-27 09:14:22)

Podziel się:

Rzecznik żuromińskiej policji st.asp. Robert Wierciński został Wicemistrzem Służb Mundurowych w Judo. To kolejny sukces funkcjonariusza. Od 18 lat uprawia Judo, a walki na macie to jego drugie życie. Forma go nie opuszcza.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 15 czerwca po raz kolejny gościło najlepszych judoków reprezentujących służby mundurowe z całej Polski. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z: Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego. Łącznie na matach legionowskiego centrum rywalizowało 54 zawodników i zawodniczek. Współorganizatorem zawodów było Legionowskie Towarzystwo Sportowe.
Podczas Mistrzostw Służb Mundurowych w Judo nie mogło zabraknąć żuromińskiego funkcjonariusza. Starszy aspirant Robert Wierciński od lat bierze udział w tej imprezie. Za każdym razem wraca do domu z medalem. To wynik ciężkiej pracy, bo forma sama się nie zrobi.
-W ciągu tygodnia robię sobie 4 treningi. Są one głównie wydolnościowe i wytrzymałościowe - opowiada Robert Wierciński. - Nie zapominam również o orbitreku, basenie, czy biegach interwałowych – dodaje rzecznik.
Do tegorocznych zawodów w przygotowaniach pomagał mu kolega z pracy asp. Tomasz Wnuk.
- Nie mam z kim ćwiczyć techniki, bo na naszym terenie nie ma kogoś, kto odpowiadałby mojej wadze i wzrostowi – opowiada Wierciński.
Podczas zawodów st.asp. Robert Wierciński startuje w kategorii wagowej +100 kg. Jest on jednym ze starszych zawodników w tej grupie. Jak widać, rywalizacja z młodszymi kolegami nie sprawia mu większych problemów. W tym roku wywalczył srebrny medal broniąc tym samym zeszłorocznego tytułu Wicemistrza Polskich Służb Mundurowych w Judo. Czy jest zadowolony ze swojego sukcesu?
-Pewnie, że jestem. Kto by nie był? Ja walczę z zawodnikami o ponad 10 lat młodszymi od siebie, więc każda wygrana mnie satysfakcjonuje – komentuje oficer prasowy. -Biorąc udział w zawodach promuje nie tylko swoją osobę, ale przede wszystkim Policję i Żuromin- dodaje.
Robertowi Wiercińskiemu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.


Paula Borkowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Judoko #2527340 | 94.254.*.* 28 cze 2018 11:37

    W swoim życiu kilku położyłem na łopatki w sportowy sposób, lubię położyć i trzymać, jak zawodnik nie może mi się wyśliznąć z ręki, jak mnie prosi. Kiedyś przytrzymałem również sędziego, aż się biedak popłakał. Na sportowe zawody chętnie mogę wyjść na trening i przytrzymać Pana ze zdjęcia, zapraszam.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)